TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Zakryte oblicze Pana Jezusa na krzyżu jest dla nas wezwaniem, byśmy przez modlitwę oraz pokutę przygotowali dla Boga godne mieszkanie w naszych sercach.

• Przypominamy, że w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 15:00 w Bazylice Godzina Miłosierdzia, a po niej Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie, o godz. 16:00 Msza święta przesunięta w Wielkim Poście z godz. 15:20. Gorzkie Żale w Kaplicy Klasztornej o 18:30.

• Od 19 do 25 marca trwa Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Codziennie na zakończenie Mszy świętej o godz. 18:00 w Bazylice rozważamy fragment listu „Patris corde”, odmawiamy Litanię do św. Józefa i modlitwę św. Jana Pawła II z encykliki „Evangelium vitae”.

• Od poniedziałku do środy odbędą się w Bazylice wielkopostne rekolekcje dla kobiet. Poprowadzi je ks. dr Mirosław Smyrak. W programie: o 18:00 Msza święta, a po niej o 18:30 – konferencja. Szczegóły na plakatach. Transmisja na www.tvmilosierdzie.pl  

• W poniedziałek o 19:00 w Kaplicy Klasztornej comiesięczne spotkanie młodych „Łagiewnicka 22” – wieczór uwielbienia Miłosierdzia Bożego z modlitwą za rozeznających swoje powołanie.

• W czwartek (25.03) - uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Mszy świętej o godz. 18:00 w Bazylice będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski. W czasie tej Mszy świętej będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz nastąpi rozpoczęcie Roku Rodziny „Amoris laetitia” w Archidiecezji Krakowskiej.

• Również w czwartek o 18:00 będziemy przeżywać w Bazylice liturgię kościoła stacyjnego. Tradycja kościołów stacyjnych narodziła się w pierwszych wiekach chrześcijaństwa, kiedy w Rzymie podczas Wielkiego Postu wierni pod przewodnictwem papieża gromadzili się każdego dnia w innym kościele, związanym z kultem męczenników. Kościołem stacyjnym czwartku piątego tygodnia Wielkiego Postu jest rzymska bazylika św. Apolinarego.

• W piątek (26.03) - Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Droga Krzyżowa w Bazylice o 16:00, w Kaplicy Klasztornej - o 19:00. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy przez TVP3 KRAKÓW o 17:00.

• Za tydzień Niedziela Palmowa. Jeśli warunki na to pozwolą liturgia Mszy świętej o godz. 10:30 rozpocznie się 10 minut wcześniej przed Kaplicą Męki Pańskiej. Po odczytaniu Ewangelii o wjeździe Chrystusa do Jerozolimy wyruszy procesja liturgiczna do Bazyliki.

• Na stoliku w przedsionku Bazyliki można nabyć wiele ciekawych publikacji: książkę „Bóg miłosierny i łaskawy. Objawienie miłosierdzia Bożego w Piśmie Świętym”, gazetkę „Chrystus i Ty” wydaną z okazji Roku św. Józefa, kwietniowy numer czasopisma dla dzieci „Staś”, płytę „Bóg jest miłością” oraz książkę „Nadzieja płynie z Łagiewnik. Kazania czasu pandemii”.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty sprzedaży na wynos w punkcie restauracji „Agape”, który znajduje się przy parkingu, obok Domu Duszpasterskiego. Zachęcamy także do wsparcia Funduszu Miłosierdzia, dzięki któremu w minionym tygodniu ufundowano 260 obiadów dla podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Więcej informacji na stronie internetowej www.milosierdzie.pl 

• Niech ostatnie dni Wielkiego Postu umocnią nas na drodze za Chrystusem, który jest zmartwychwstaniem i życiem.