TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Od dziś (19 marca 2021 roku) – przez kolejne siedem dni w Bazylice Bożego Miłosierdzia – będziemy modlić się o ochronę życia. W ostatnim dniu tej modlitwy – w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca – w Bazylice odbędą się diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia oraz rozpocznie się Rok Rodziny „Amoris laetitia” w Archidiecezji Krakowskiej.

Modlitwa w intencji życia prowadzona będzie od dziś do 25 marca. Codziennie na zakończenie Mszy świętej o godzinie 18 zostanie odczytany fragment listu apostolskiego papieża Franciszka Patris corde i odmówimy litanię do św. Józefa oraz modlitwę św. Jana Pawła II do Matki Bożej z zakończenia encykliki „Evangelium vitae”. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godz. 18 abp Marek Jędraszewski przewodniczył będzie Mszy św., w czasie której będzie miał miejsce obrzęd duchowej adopcji dziecka poczętego. Obecne na modlitwie delegacje dekanatów dostaną adhortację papieża Franciszka „Amoris laetitia”.

„Tydzień modlitw o ochronę życia” to inicjatywa Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Do każdego dnia przypisana jest inna szczegółowa intencja. - Pragniemy się modlić o odwagę dla rodziców, by każde dziecko przyjęli z miłością oraz o solidarność z rodzinami otrzymującymi trudną diagnozę prenatalną dla ich dzieci; o zwiększenie pomocy dla osób niepełnosprawnych ze strony państwa; o prawo do życia dla każdego człowieka, odrzucenie prób szukania kompromisowych rozwiązań nowej eugeniki oraz o respektowanie przez polityków prawa Bożego; o rozwój hospicjów perinatalnych; o prawe sumienie dla lekarzy, położnych, pielęgniarek i farmaceutów; o prawe sumienie oraz dziennikarzy i ludzi mediów; o opamiętanie dla domagających się zabijania nienarodzonych dzieci – wylicza Wojciech Zięba. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka dodaje, że wie o tym, iż modlitwa ma ogromną siłę. To z tego powodu stowarzyszenie organizuje różne akcje modlitewne w trosce o dzieci nienarodzone.

W Bazylice Bożego Miłosierdzia od lat trwa modlitwa za życiem od poczęcia do naturalnej śmierci. Od kilkunastu lat trwa tu modlitwa w obronie życia, a w każdą środę Msza św. o godz. 18.00 w naszej Bazylice jest odprawiana w intencjach: przebłagania Miłosiernego Boga za odrzucony dar życia, o wzrost szacunku dla życia każdego oraz o zapewnienie w ustawodawstwach wszystkich krajów bezwarunkowego prawa do życia każdemu człowiekowi od chwili poczęcia do naturalnej śmierci. W każdą drugą sobotę miesiąca można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. W ubiegłym roku włączyliśmy się także w Nowennę Życia.