TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Już 260 obiadów dla osób bezdomnych z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio udało się w ostatnich dwóch dniach ugotować dzięki środkom zebranym na Fundusz Miłosierdzia. Posiłki zakupił Kościół Rektoralny Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, a ugotowała je restauracja Agape. - Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory włączyli w naszą akcję pomocy potrzebującym – mówi ks. Mateusz Wyrobkiewicz, zastępca rektora Rektoratu Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Fundusz Miłosierdzia „ruszył” przed Wielkim Postem. - Najpierw zakupiliśmy 300 pączków na Tłusty Czwartek, a teraz 260 obiadów dla podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Mamy nadzieję, że do przyszłego tygodnia znów uda się nam zebrać potrzebne środki i zapewnić ciepły posiłek, tym którzy tak bardzo na niego czekają – mówi ks. Wyrobkiewicz i dodaje, że wiele osób wspiera już Fundusz Miłosierdzia. - To nasz wspólny dobry uczynek - „głodnych nakarmić”. Zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia tego dzieła i wpłacania na nasze konto jałmużny z dopiskiem „Fundusz Miłosierdzia” - zachęca kapłan.

Inspiracją do powstania Funduszu Miłosierdzia były słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział dzień po konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia, 18 sierpnia 2002 roku na krakowskich Błoniach:

W obliczu współczesnych form ubóstwa, których jak wiem nie brakuje w naszym kraju, potrzebna jest dziś – jak to określiłem w liście Novo millennio ineunte – «wyobraźnia miłosierdzia» w duchu solidarności z bliźnimi, dzięki której pomoc będzie «świadectwem braterskiej wspólnoty dóbr». Niech tej «wyobraźni» nie zabraknie mieszkańcom Krakowa i całej naszej Ojczyzny. Niech wyznacza duszpasterski program Kościoła w Polsce. Niech orędzie o Bożym miłosierdziu zawsze znajduje odbicie w dziełach miłosierdzia ludzi.

Numer konta Kościoła Rektoralnego, na który można wpłacać datki:

PEKAO S.A. Nr 65 1240 4432 1111 0000 4721 0286
z dopiskiem: „Fundusz Miłosierdzia”

Małgorzata Pabis