TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Dzisiejsza niedziela w tradycji Kościoła nosi nazwę Laetare. Połowa Wielkiego Postu już za nami i coraz bliżej świętowanie tajemnicy naszego odkupienia.

• Przypominamy, że w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 15:00 w Bazylice Godzina Miłosierdzia, a po niej nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach, o godz. 16:00 Msza święta przesunięta w Wielkim Poście z godz. 15:20. Gorzkie Żale w Kaplicy o 18:30.

• W poniedziałek (15.03) o godz. 18:45 w Kaplicy spotkanie grupy modlitewnej „Cisza Nazaretu”. W programie: rozważanie Katechizmu Kościoła Katolickiego, nowenna do św. Józefa, adoracja i Msza święta.

• Triduum przed uroczystością św. Józefa będzie w Kaplicy od wtorku do czwartku podczas Mszy świętej o godz. 17:00.

• W czwartek (18.03) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy o godz. 17:00.

• W piątek (19.03) - uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, który jest szczególnym Patronem Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i całej posesji klasztornej w Łagiewnikach nazwanej „Józefowem”. Msze święte w kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny, która nosi wezwanie św. Józefa będą o godz. 6:30 i 17:00. Naszą modlitwą otoczmy w tym dniu Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza w 23. rocznicę przyjęcia sakry biskupiej oraz naszych Solenizantów - Księdza Bogdana Zbroję, zastępcę rektora Rektoratu Sanktuarium Bożego Miłosierdzia ds. duszpasterskich i Księdza Józefa Pochwata, kapelana klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia prosząc Miłosiernego Boga o potrzebne łaski dla nich. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji III piątku miesiąca Msza święta do Miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny, całego świata i Ofiarodawców w Kaplicy o godz. 17:00. Droga Krzyżowa w Bazylice o 16:00, w Kaplicy - o 19:00. Msza święta dla chorych transmitowana z Sanktuarium św. Jana Pawła II przez TVP3 KRAKÓW o 17:00.

• W sobotę (20.03) z racji III soboty miesiąca podczas Godziny Miłosierdzia i Mszy świętej o 15:20 będziemy się modlić w intencji misyjnego dzieła Kościoła.

• Od 22 do 24 marca odbędą się w naszej Bazylice wielkopostne rekolekcje dla kobiet. Poprowadzi je ks. dr Mirosław Smyrak. Szczegóły na plakatach.

• Na stoliku w przedsionku Bazyliki można nabyć książkę „Ucząc się nowej nadziei. Człowiek - rodzina – naród. Recepcja myśli św. Jana Pawła II Wielkiego” wydaną przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, okolicznościową gazetkę „Chrystus i Ty”, przygotowaną z okazji Roku św. Józefa, czasopismo dla dzieci „Staś”, płytę z pieśniami o Bożym Miłosierdziu oraz książkę „Nadzieja płynie z Łagiewnik. Kazania czasu pandemii”.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty sprzedaży na wynos w punkcie restauracji „Agape”, który znajduje się przy parkingu, obok Domu Duszpasterskiego.

• Niech kolejne dni Wielkiego Postu pomogą nam w skutecznej przemianie serc, której owocem jest postawa prawdy, przebaczenia i wzajemnej miłości