TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Przypominamy, że w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 15:00 w Bazylice Godzina Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, a po niej nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach, o godz. 16:00 Msza święta przesunięta z godz. 15:20. Gorzkie Żale w Kaplicy o 18:30.

• W czwartek (11.03) - Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy o godz. 17:00.

• W piątek (12.03) - Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Droga Krzyżowa w Bazylice o godz. 16:00, w Kaplicy - o 19:00. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy przez TVP3 KRAKÓW o godz. 17:00. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka w Bazylice o godz. 18:00.

• W sobotę (13.03) z racji II soboty miesiąca zapraszamy na Mszę świętą o godz. 15:20 sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, w czasie której będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu przypada 8. rocznica wyboru papieża Franciszka – otoczmy go naszą modlitwą.

• W marcu we wszystkich kaplicach Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, wieczorne nabożeństwa odprawiane są ku czci św. Józefa. Poprzez transmisję na stronie www.faustyna.pl codziennie (z wyjątkiem czwartku i niedzieli) o godz. 19:00 można włączyć się w śpiew Litanii do św. Józefa, by razem z Siostrami dziękować za jego ojcowską opiekę i prosić o jego wstawiennictwo.

• Na stoliku w przedsionku Bazyliki znajduje się książka „Ucząc się nowej nadziei. Człowiek - rodzina - naród”, która jest zbiorem homilii i innych wystąpień Metropolity Krakowskiego poświęconych osobie Ojca Świętego Jana Pawła II w roku setnej rocznicy jego urodzin. Można tam również nabyć okolicznościową gazetkę „Chrystus i Ty”, wydaną z okazji Roku św. Józefa, marcowy numer czasopisma dla dzieci „Staś” oraz książkę „Nadzieja płynie z Łagiewnik. Kazania czasu pandemii”.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty sprzedaży na wynos w punkcie restauracji „Agape”, który znajduje się przy parkingu, obok Domu Duszpasterskiego.

• Niech spotkanie na Eucharystii z Chrystusem, który jest Drogą, Prawdą i Życiem napełni nasze serca pokojem i odwagą do głoszenia miłosierdzia czynem, słowem i modlitwą.