TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

 • Druga niedziela Wielkiego Postu to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami przeżywany w tym roku pod hasłem: „Żyjmy Eucharystią”. Ofiary złożone do oznaczonej skarbony w przedsionku Bazyliki zostaną przeznaczone na pomoc dla misjonarzy, finansowanie projektów misyjnych i działalność Dzieła Pomocy Ad Gentes.

 • W każdą niedzielę Wielkiego Postu o 1500 w Bazylice Godzina Miłosierdzia odprawiana przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, a po niej nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach, o godz. 1600 będzie Msza święta. Gorzkie Żale w Kaplicy o 1830.

 • W poniedziałek (01.03) o 1845 w Kaplicy spotkanie grupy modlitewnej „Cisza Nazaretu”. W programie: rozważanie Katechizmu Kościoła Katolickiego, adoracja i Msza święta.

 • We wtorek w ramach Apostolatu Ratunku Konającym w Bazylice modlitwa przed Najświętszym Sakramentem od godz. 1730, Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o 1800.

 • W czwartek (04.03) – święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy o godz. 1700.

 • W piątek (05.03) - Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Droga Krzyżowa w Bazylice o godz. 1600, w Kaplicy - o 1815. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy przez TVP Kraków o 1700. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kaplicy Klasztornej o 1900.

 • W sobotę w Bazylice odbędzie się dziękczynienie za 25 lat istnienia Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum”. Rozpoczęcie modlitwą w Godzinie Miłosierdzia, potem Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Jana Zająca i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia Bożego Miłosierdzia.

 • W sobotę (06.03) z racji I soboty miesiąca Msza święta w Bazylice połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 1800.

 • Informujemy, że w niedziele i święta o godz. 1100 w Kaplicy jest odprawiana Msza święta w języku słowackim, natomiast o godz. 1200 - w języku angielskim.

 • Na stoliku w przedsionku Bazyliki znajduje się książka „Ucząc się nowej nadziei. Człowiek - rodzina - naród”, która jest zbiorem homilii i innych wystąpień Metropolity Krakowskiego poświęconych osobie Ojca Świętego Jana Pawła II w roku setnej rocznicy jego urodzin. Można tam również nabyć okolicznościową gazetkę „Chrystus i Ty”, wydaną z okazji Roku św. Józefa, planery do pracy duchowej na Wielki Post, marcowy numer czasopisma dla dzieci „Staś” oraz książkę „Nadzieja płynie z Łagiewnik. Kazania czasu pandemii”.

 • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

 • W związku z aktualnymi ograniczeniami nieczynna jest nadal restauracja „Agape”. Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty sprzedaży na wynos w punkcie przy parkingu, obok Domu Duszpasterskiego.

 • Niech spotkanie na Eucharystii przy Sercu Jezusa Miłosiernego pomaga nam w owocnej przemianie naszych serc w wielkopostnym czasie.