TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Pierwsza niedziela Wielkiego Postu wzywa nas do podjęcia duchowej walki, aby przez modlitwę, post i jałmużnę odnosić zwycięstwo nad naszymi słabościami.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu o 15:00 w Bazylice Godzina Miłosierdzia odprawiana przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, a po niej nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach, o godz. 16:00 będzie Msza święta. Gorzkie Żale w Kaplicy o 18:30.

• W poniedziałek (22.02) – święto Katedry św. Piotra Apostoła. W tym dniu przypada 90. rocznica objawienia Obrazu Jezusa Miłosiernego. To wydarzenie miało miejsce w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku 22 lutego 1931 roku. Wieczorem, kiedy byłam w celi – zapisała w swym „Dzienniczku” św. Siostra Faustyna – ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach.
Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady. W milczeniu wpatrywałam się w Pana, dusza moja była przejęta bojaźnią, ale i radością wielką. – Po chwili powiedział mi Jezus: „Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie” (Dz. 47). Wieczór uwielbienia Miłosierdzia Bożego w poniedziałek rozpocznie się w Kaplicy o 19:00.

• W czwartek (25.02) - Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy o godz. 17:00.

• W piątek (26.02) - Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Droga Krzyżowa w Bazylice o godz. 16:00, w Kaplicy - o 19:00. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy przez TVP KRAKÓW o 17:00. Z okazji imienin otoczmy w tym dniu modlitwą Księdza Kanonika Mirosława Smyraka, który posługuje w naszej Bazylice, prosząc Boga bogatego w miłosierdzie o zdrowie i wszelkie potrzebne łaski dla Solenizanta.

• W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 w Bazylice Msza święta dla rodzin. Będzie jej przewodniczył Ksiądz Biskup Robert Chrząszcz, nowy biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej.

• Przed kilkoma tygodniami powstał w Kościele Rektoralnym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia „Fundusz Miłosierdzia”. Inspiracją do tego były słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział 18 sierpnia 2002 roku na krakowskich Błoniach: „W obliczu współczesnych form ubóstwa, których jak wiem nie brakuje w naszym kraju, potrzebna jest dziś (…) «wyobraźnia miłosierdzia» w duchu solidarności z bliźnimi, dzięki której pomoc będzie «świadectwem braterskiej wspólnoty dóbr». Niech tej «wyobraźni» nie zabraknie mieszkańcom Krakowa i całej naszej Ojczyzny. Niech wyznacza duszpasterski program Kościoła w Polsce. Niech orędzie o Bożym miłosierdziu zawsze znajduje odbicie w dziełach miłosierdzia ludzi”. Na stolikach w przedsionku Bazyliki znajdują się ulotki informujące o „Funduszu Miłosierdzia”. Gromadzone na nim środki będą przeznaczane na przygotowanie posiłków dla osób potrzebujących.

• Informujemy, że w niedziele i święta o godz. 11:00 w Kaplicy jest odprawiana Msza święta w języku słowackim, natomiast o godz. 12:00 - w języku angielskim

• W przedsionku Bazyliki można dziś nabyć okolicznościową gazetkę „Chrystus i Ty” wydaną z okazji Roku św. Józefa, książeczkę Droga Krzyżowa w blasku miłosierdzia zawierającą rozważania ks. prałata Franciszka Ślusarczyka i zdjęcia stacji Drogi Krzyżowej z naszej Bazyliki, planery do pracy duchowej na Wielki Post, marcowy numer czasopisma dla dzieci „Staś” oraz książkę „Nadzieja płynie z Łagiewnik. Kazania czasu pandemii”.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Niech kolejne spotkania z Jezusem Miłosiernym w okresie Wielkiego Postu zachęcają nas do postawy miłosierdzia względem naszych sióstr i braci.