TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

 • Dziś w czasie Mszy świętej o godz. 1200 w Bazylice zostaną uroczyście wprowadzone relikwie bł. Księdza Michała Sopoćki, spowiednika i przewodnika duchowego św. Siostry Faustyny. Relikwie zostały nam przekazane 26 stycznia w Białymstoku, gdzie znajduje się grób bł. Księdza Michała i gdzie odbyła się w 2008 r. jego beatyfikacja. Wydarzenie to będzie miało miejsce  w przeddzień liturgicznego wspomnienia bł. Księdza Michała Sopoćki, które przypada 15 lutego. W tym dniu także obchodziła swoje imieniny w ziemskim życiu Siostra Faustyna Kowalska.
 • W poniedziałek (15.02) o 1845 w Kaplicy Klasztornej spotkanie grupy modlitewnej „Cisza Nazaretu”. W programie: rozważanie Katechizmu Kościoła Katolickiego, adoracja i Msza święta.
 • W Środę Popielcową (17.02) rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą w naszej Bazylice jak w każdą niedzielę. Msze święte w Kaplicy  Klasztornej o godz. 630, 1700 i 1900. W Środę Popielcową obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zgodnie z wykładnią czwartego przykazania kościelnego: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”. Post, czyli ograniczenie liczby posiłków, obowiązuje wszystkich katolików od ukończenia 18 lat do rozpoczęcia 60 roku życia w Środę Popielcową i w Wielki Piątek. Natomiast wstrzemięźliwość, czyli powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych - od ukończenia 14 lat aż do końca życia w Środę Popielcową i wszystkie piątki roku. Powstrzymywanie się od udziału w zabawach obowiązuje we wszystkie dni Wielkiego Postu.
 • Od Środy Popielcowej będziemy przeżywać kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 • W czwartek (18.02) - Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 1700. Na Mszę świętą w Bazylice o godz. 1800 zapraszamy Rycerzy Kolumba oraz mężczyzn pragnących dołączyć do wspólnoty przy naszej Bazylice. Po Mszy świętej odbędzie się uroczyste przyjęcie nowych kandydatów. Nadal można zgłaszać chęć przystąpienia do tworzącej się Rady poprzez formularz 
 • W czwartek, 18 lutego nasze Sanktuarium włączy się w akcję „Święty Jan Paweł II ze mną na zawsze – #Święty4ever”. Jest to inicjatywa duszpasterska skupiająca ludzi, którzy chcą wyrazić bliskość ze św. Janem Pawłem II oraz zgłębiać jego nauczanie. Zapraszamy do udziału w modlitewnym czuwaniu, które rozpocznie się w Bazylice o godz. 1715.
 • W piątek (19.02) - Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Droga Krzyżowa w Bazylice o godz. 1600, w Kaplicy Klasztornej - o 1900. Z racji III piątku miesiąca Msza święta do Miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny, całego świata i Ofiarodawców w Kaplicy Klasztornej o godz. 1700. Msza święta dla chorych transmitowana z Sanktuarium św. Jana Pawła II przez TVP Kraków o godz. 1700.
 • W sobotę (20.02) z racji III soboty miesiąca podczas Godziny Miłosierdzia i Mszy św. o 1520 w Bazylice będziemy się modlić w intencji misyjnego dzieła Kościoła.
 • Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy do Bazyliki w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 1500. Kazania pasyjne w tym roku będzie głosił ks. dr Bogusław Kastelik, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego. Msza święta z godz. 1520 w Wielkim Poście będzie odprawiana po Gorzkich Żalach czyli o godz. 1600. Gorzkie Żale w Kaplicy Klasztornej o godz. 1830.
 • W przedsionku Bazyliki można nabyć Pismo Święte, czasopismo dla dzieci „Staś”, książkę „Nadzieja płynie z Łagiewnik. Kazania czasu pandemii” oraz kalendarze ścienne wydane przez nasze Sanktuarium i planery do pracy duchowej na Wielki Post.
 • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.
 • W związku z aktualnymi ograniczeniami nieczynna jest nadal restauracja „Agape”. Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty sprzedaży na wynos w punkcie przy parkingu, obok Domu Duszpasterskiego.
 • Niech Wielki Post, który wkrótce rozpoczniemy będzie czasem podejmowania dzieł pokutnych oraz postawy miłosierdzia względem bliźnich.