TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

W niedzielę - 14 lutego 2021 roku – w czasie Mszy świętej o godz.12 do Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach zostaną uroczyście wprowadzone relikwie bł. Księdza Michała Sopoćki, spowiednika i przewodnika duchowego św. Siostry Faustyny.

Uroczystość odbędzie się w przeddzień liturgicznego wspomnienia bł. Księdza Michała Sopoćki, które przypada 15 lutego. W tym dniu także obchodziła swoje imieniny w ziemskim życiu Siostra Faustyna. - To taki nasz prezent dla Sekretarki Bożego Miłosierdzia, a jednocześnie dla wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia - mówi ks. Zbigniew Bielas, kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. - Siostra Faustyna - jak dowiadujemy się z „Dzienniczka” - modliła się o dobrego spowiednika, a Pan Jezus takiego jej dał i nawet sprawił, że poznała go wcześniej, zanim jeszcze spotkali się w Wilnie. To on był duchowym przewodnikiem Siostry Faustyny, za jego sugestią opisała ona swoje doświadczenia mistyczne i objawienia Jezusa Miłosiernego. Teraz jego relikwie, które odebraliśmy 26 stycznia w Białymstoku, gdzie znajduje się grób bł. Księdza Michała i gdzie odbyła się w 2008 roku jego beatyfikacja dołączą do relikwii Apostołów Miłosierdzia Bożego: św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II, które peregrynowały po naszej Archidiecezji z Obrazem Jezusa Miłosiernego - podkreśla ks. Bielas.

„Jednak dobroć Jezusa jest nieskończona, obiecał mi pomoc widzialną na ziemi i otrzymałam (ją) w krótkim czasie w Wilnie. Poznałam w ks. Sopoćce tą pomoc Bożą. Nim przyjechałam do Wilna, znałam go przez wewnętrzne widzenie. W pewnym dniu widziałam go w kaplicy naszej pomiędzy ołtarzem a konfesjonałem. Wtem usłyszałam głos w duszy: oto jest pomoc widzialna dla ciebie na ziemi. On ci dopomoże spełnić wolę Moją na ziemi” (Dz. 53) – czytamy w „Dzienniczku” i dalej: „Jezu dziękuję Ci za spowiednika, któregoś mi sam raczył wybrać i dałeś mi go wpierw poznać przez widzenie nim go znałam... Jezu, dziękuję Ci za tę wielką łaskę” (Dz. 61).