TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Dziś przypada wspomnienie bł. Klary Szczęsnej.

• W środę (10.02) - wspomnienie św. Scholastyki.

• W czwartek (11.02) - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, XXIX Światowy Dzień Chorego. Msza święta w intencji chorych pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jana Zająca zostanie odprawiona w naszej Bazylice o godz. 12:00. W aktualnej sytuacji zapraszamy chorych przede wszystkim do łączności duchowej i udziału w modlitwie poprzez transmisję internetową w TV Miłosierdzie na stronie www.milosierdzie.pl i na kanale YouTube.

• W piątek (12.02) - Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP3 KRAKÓW o 17:00. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka w Bazylice o godz. 18:00.

• W sobotę (13.02) w Bazylice odbędzie się dzień formacji Rycerzy Kolumba. Do udziału w tym modlitewnym spotkaniu zaproszeni są wszyscy mężczyźni pragnący pogłębiać swoją wiarę i wiedzę religijną. Rozpoczęcie o godz. 10:00 modlitwą różańcową w intencji nowych powołań kapłańskich, następnie Msza święta o godz. 10:30. W dalszej części spotkania przewidziano konferencje na temat Dekalogu w nauczaniu św. Jana Pawła II. Z racji II soboty miesiąca zapraszamy na Mszę świętą o 15:20 sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, w czasie której będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

• Informujemy, że Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski powierzył funkcję zastępcy rektora do spraw duszpasterskich w Rektoracie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach Księdzu Kanonikowi Bogdanowi Zbroi, natomiast funkcję zastępcy rektora do spraw gospodarczych - Księdzu Mateuszowi Wyrobkiewiczowi. Niech Bóg bogaty w miłosierdzie błogosławi Czcigodnym Księżom w pełnieniu tych obowiązków a Apostołowie Miłosierdzia – św. Siostra Faustyna i św. Jan Paweł II wypraszają im potrzebne łaski.

• W przedsionku Bazyliki można nabyć Pismo Święte, czasopismo dla dzieci „Staś”, książkę „Nadzieja płynie z Łagiewnik. Kazania czasu pandemii” oraz kalendarze ścienne.

• Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej i Wydawnictwo św. Stanisława proponują wielkopostne rekolekcje dla młodych i młodych duchem w atrakcyjnej formie filmów, podcastów, spotkań on-line, uzupełnionych specjalnym planerem, który zawiera tematy do przemyśleń, listy zadań na każdy tydzień, rozważania do Ewangelii, słowa Papieża Franciszka. Planery można zabrać ze stolika w przedsionku Bazyliki.

• Poradnia Miłosierdzia przy naszym Sanktuarium wznowiła działalność w formie konsultacji telefonicznych. Plan dyżurów znajduje się na stronie www.milosierdzie.pl

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• W związku z aktualnymi ograniczeniami nieczynna jest nadal restauracja „Agape”. Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty sprzedaży na wynos w punkcie przy parkingu, obok Domu Duszpasterskiego. Polecamy pączki, faworki i inne łagiewnickie specjały.

• Niech nowy tydzień będzie dla nas czasem okazania miłosierdzia, zwłaszcza wobec chorych, niepełnosprawnych i osamotnionych, poprzez konkretne czyny, dobre słowo oraz wytrwałą modlitwę w ich intencji.