TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

 • Dzisiaj przypada wspomnienie św. Antoniego, opata. W Kościele katolickim w Polsce obchodzimy XXIV Dzień Judaizmu.

 • W dniach 18-25 stycznia będziemy przeżywać Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jego hasłem są słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. W Krakowie nabożeństwo centralne pod przewodnictwem Biskupa Damiana Muskusa odbędzie się w niedzielę 24 stycznia o godz. 1530 w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach i będzie dostępne dzięki transmisji internetowej.

 • W poniedziałek (18.01) o 1845 w Kaplicy Klasztornej spotkanie grupy modlitewnej „Cisza Nazaretu”. W programie: rozważanie Katechizmu Kościoła Katolickiego, adoracja i Msza święta. Transmisja na www.faustyna.pl

 • We wtorek (19.01) – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

 • W czwartek (21.01) – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 1700. Wdzięczną modlitwą otoczmy w tych dniach babcie i dziadków wypraszając żyjącym potrzebne łaski, a dla zmarłych - Boże Miłosierdzie i wieczną radość.

 • W piątek (22.01) - Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP Kraków o godz. 1700.

 • W sobotę (23.01), w przededniu 4. rocznicy śmierci śp. Helenki Kmieć, młodej polskiej wolontariuszki, która 24 stycznia 2017 r. zginęła w czasie misji w Boliwii będziemy dziękować za jej ziemskie życie i wypraszać dla niej dar nieba. Mszy świętej o godz. 1520 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Jan Zając.

 • W przyszłą niedzielę z racji IV niedzieli miesiąca na Mszy świętej o godz. 1200 w Bazylice będzie obrzęd błogosławieństwa rodzin.

 • Rodziców z dziećmi i innych zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia ruchomej szopki, która znajduje się w dolnej Bazylice.

 • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy w tym trudnym czasie przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

 • W przedsionku Bazyliki można nabyć styczniowy numer czasopisma dla dzieci „Staś”, z którym można przygotować laurkę dla babci i dziadka. Polecamy także książkę „Nadzieja płynie z Łagiewnik. Kazania czasu pandemii” oraz kalendarze ścienne na 2021 rok wydane przez nasze Sanktuarium.

 • W związku z aktualnymi ograniczeniami nieczynna jest nadal restauracja „Agape”. Wszystkich, którzy chcą nam pomóc przetrwać ten okres zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty sprzedaży na wynos w punkcie przy parkingu, obok Domu Duszpasterskiego.

 • Wojewoda Małopolski przekazuje informację, której całość jest umieszczona na naszej stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń:

W miniony piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Już jutro rozpoczniemy szczepienia pierwszych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Osoby, które mają pytania lub chcą uzyskać więcej informacji, mogą skorzystać z bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii – pod numerem telefonu 989.

Jednocześnie osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień oraz osoby z niepełnosprawnościami, będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez gminy.

Czytaj cały list...

 • Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas na drogach pojednania i wzajemnej miłości.