TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

 • Dziś modlimy się w intencji naszych rodzin – aby były na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu, aby każda z nich stawała się „domowym Kościołem”, aby okazywały w życiu codziennym wierność Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.
 • Dziś przypada święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.
 • W poniedziałek (28.12) – święto świętych Młodzianków, męczenników.
 • W czwartek (31.12) - wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Kończący się kolejny rok kalendarzowy skłania nas do refleksji i wdzięczności. Mszy świętej po Godzinie Miłosierdzia będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Jan Zając, Honorowy Kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. We wspólnej modlitwie chcemy dziękować Panu Bogu za otrzymane łaski oraz zawierzyć świat Bożemu Miłosierdziu. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za odśpiewanie lub recytację hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” w kościele lub kaplicy w podziękowaniu Bogu za dobrodziejstwa otrzymane w ciągu całego minionego roku.
  W Kaplicy Klasztornej od godz. 2100 do 2400 będzie czuwanie modlitewne Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie zostanie odprawiona pierwsza w Nowym Roku Msza święta. Ze względu na obowiązujące obostrzenia będzie ona dostępna dla wiernych jedynie przez transmisję na stronie faustyna.pl
 • W czwartek w Bazylice o godz. 1745 zakończymy modlitewny maraton w intencji Kościoła i Ojczyzny Totus Tuus, który trwał w naszej Archidiecezji od 1 listopada 2019 roku i był dziękczynieniem za dar św. Jana Pawła II w 100-lecie jego urodzin.
 • W piątek (1.01) - uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi /Nowy Rok/, święto obowiązkowe - porządek Mszy świętych w naszym Sanktuarium jak w każdą niedzielę. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP Kraków o 1700. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie lub śpiew w kościele lub kaplicy hymnu O Stworzycielu, Duchu przyjdź w celu uproszenia Bożej mocy na cały rok.
 • W sobotę (2.01) - wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. Z racji I soboty miesiąca Msza święta w Bazylice połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi o godz. 1800.
 • Informujemy, że w każdą niedzielę o godz. 1200 w Kaplicy Klasztornej jest odprawiana Msza święta w języku angielskim.
 • Rodziców z dziećmi zachęcamy do obejrzenia ruchomej szopki, która znajduje się w dolnej Bazylice.
 • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, przesłane na konto, a także za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.
 • Niech każda rodzina stanie się domem miłosierdzia, dobroci i pokoju dla dzieci i osób starszych, dla chorych i samotnych, dla ubogich i potrzebujących pomocy.