TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• W drugą niedzielę Adwentu obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary na ten cel można składać do oznaczonej skarbony w przedsionku Bazyliki.

• Dziś wspomnienie św. Mikołaja, patrona, który uczy nas dobroci i dzielenia się z innymi.

• W okresie Adwentu Msze święte wotywne o Najświętszej Maryi Pannie - Roraty są odprawiane w Kaplicy Klasztornej w poniedziałki, środy oraz soboty o godz. 6:30.

• Od poniedziałku do czwartku /7-10.12/ odbędą się w naszej Bazylice adwentowe rekolekcje dla kobiet. Poprowadzi je ks. dr Mirosław Smyrak. W programie: o 18:00 Msza święta, a po niej o 18:30 – konferencja. Szczegóły TUTAJ, Transmisja na www.tvmilosierdzie.pl

• W poniedziałek (07.12) – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 18:40 w Kaplicy Klasztornej spotkanie modlitewne „Ciszy Nazaretu”. Tym razem adoracja będzie połączona z nieszporami i nowenną przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Potem zostanie odprawiona Msza święta. Transmisja na www.faustyna.pl

• We wtorek (08.12) – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte jak w dzień powszedni. O 12:00 w Kaplicy Klasztornej „Godzina Łaski”.

• W czwartek (10.12) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (11.12) – Godzina Miłosierdzia i Msza święta w Bazylice o 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka w Bazylice o 18:00. Msza święta transmitowana przez TVP3 Kraków z Kaplicy Klasztornej o 17:00.

• W sobotę (12.12) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe. Z racji II soboty zapraszamy do Bazyliki na Mszę świętą o 15:20 sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, w czasie której będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

• W czwartek odbędzie się spotkanie tworzącej się przy naszym Sanktuarium Rady Rycerzy Kolumba. Rozpoczęcie Mszą świętą o 18:00 w Bazylice. Zaproszenie skierowane jest do mężczyzn którzy ostatnio zostali przyjęci, jak również do tych, którzy chcą dołączyć do tej wspólnoty.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy w tym trudnym czasie przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, przesłane na konto, a także za pomocą ofiaromatu w przedsionku Bazyliki wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Poświęcone opłatki na stół wigilijny znajdują się w koszach na stolikach przy filarach z przodu Bazyliki - przed obrazem Matki Miłosierdzia i przed Aktem Zawierzenia. Dobrowolne ofiary za opłatki złożone do skarbon będą przeznaczone na pokrycie kosztów utrzymania Bazyliki.

• W przedsionku Bazyliki można nabyć kalendarze na 2021 r. wydane przez nasze Sanktuarium, oraz zestaw bożonarodzeniowy, który zawiera tekst Ewangelii, modlitw i kolęd na wigilijny wieczór, sianko i saszetkę z wodą do poświęcenia. Polecamy też książkę „Nadzieja płynie z Łagiewnik” - zbiór kazań z Mszy świętych transmitowanych przez TVP1 od 16 marca do 30 czerwca br. z Kaplicy Klasztornej. Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski w podziękowaniu za tę książkę napisał: „życzę, aby zapis homilii wygłoszonych w pierwszych miesiącach pandemii, niósł wielu zatroskanym sercom otuchę i pokrzepienie”.

• Nadal nieczynna jest restauracja „Agape”. Wszystkich, którzy chcą nam pomóc przetrwać ten okres zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty sprzedaży na wynos w punkcie przy parkingu. Tam też można zapoznać się ze specjalną ofertą przygotowaną na święta Bożego Narodzenia.

• Niech czas Adwentu wzmocni w naszych sercach wiarę i wzajemną miłość, by Jezus mógł w nich znaleźć godne mieszkanie.