TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Od poniedziałku do czwartku w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach trwać będą rekolekcje „Kobiecość wyzwolona. Maryja wzorem kobiety”. Nauki głosić będzie ks. dr Mirosław Smyrak, duszpasterz w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Każdego dnia – od poniedziałku do czwartku (7-10 grudnia 2020) o godz. 18 sprawowana będzie Msza święta, a po niej zaplanowano konferencję.

- Kobiecość pełna, wyzwolona, rozkwitająca ... oto marzenie każdej kobiety – zauważa ks. Mirosław Smyrak i od razu dodaje, że drogą do jego urzeczywistnienia jest miłość dająca spełnienie jej i uszczęśliwiająca innych.

Jak wyjaśnia kapłan, w czasie rekolekcji odkrywać będziemy pierwotny zamysł Stwórcy w stosunku do Tej, którą nazywamy arcydziełem stworzenia i przyjrzymy się jak grzech pierworodny poranił kobiecość. - Idąc za Słowem, odnajdziemy wreszcie Nową Ewę - Maryję, owoc cudownej interwencji Boga, który uczynił Niewiastę w wersji doskonałej. To jej szuka w sobie kobieta wielkich marzeń, które poprzez łaskę stają się osiągalne! A córki Matki Miłosierdzia podążają drogą nowego feminizmu nie tylko omijając przeszkody stawiane przez mężczyzn, ale wykorzystując w pełni swój geniusz by ich zrozumieć i zachwycić. To kobiety nie tylko świadome pełni swych praw, ale doświadczające przywileju bycia kobietą! - mówi ks. Smyrak.