TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Rozpoczynając Adwent wchodzimy w nowy rok liturgiczny, któremu towarzyszy hasło: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Celem aktualnego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce jest pogłębienie znaczenia Eucharystii w życiu chrześcijańskim.

• W okresie Adwentu Msze święte wotywne o Najświętszej Maryi Pannie - Roraty będą odprawiane w Kaplicy Klasztornej w poniedziałki, środy oraz soboty o godz. 6:30.

• W poniedziałek (30.11) - święto św. Andrzeja Apostoła, który patronuje kaplicy grekokatolickiej znajdującej się w dolnej części naszej Bazyliki. W tym dniu przypada 40. rocznica ogłoszenia encykliki św. Jana Pawła II o Bożym Miłosierdziu „Dives in misericordia”. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję czytania i nagrywania fragmentów tego papieskiego dokumentu. Na naszej stronie internetowej można usłyszeć inspirowany tekstem encykliki utwór „Trzy Sonety o Bożym Miłosierdziu" przygotowany specjalnie z okazji tego wydarzenia.

• We wtorek (01.12) w Bazylice w ramach Apostolatu Ratunku Konającym adoracja od godz. 17:30, Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 18:00.

• W czwartek (03.12) - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (04. 12) - wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Godzina Miłosierdzia i Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP3 KRAKÓW z Kaplicy Klasztornej o 17:00. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kaplicy Klasztornej o 19:00.

• W sobotę (05.12) z racji I soboty miesiąca Msza święta w Bazylice połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 18:00.

• W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 10:30 w Bazylice odbędzie się Pielgrzymka Przedsiębiorców i Pracodawców organizowana przez Duszpasterstwo TALENT. Zachęcamy do udziału poprzez transmisję on-line na stronie www.milosierdzie.pl

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy w tym trudnym czasie przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, przesłane na konto, a także za pomocą ofiaromatu w przedsionku Bazyliki wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Nadal nieczynna jest restauracja „Agape”. Wszystkich, którzy chcą nam pomóc przetrwać ten okres zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty sprzedaży na wynos w punkcie przy parkingu. Tam też można odbierać zamówione wcześniej telefonicznie obiady i zapoznać się ze specjalną ofertą przygotowaną na święta Bożego Narodzenia.

• W przedsionku Bazyliki można nabyć kalendarze na 2021 r. wydane przez nasze Sanktuarium oraz książkę „Nadzieja płynie z Łagiewnik”. Ta niezwykła publikacja zawiera zbiór kazań z pierwszego okresu pandemii, które były wygłoszone w czasie Mszy świętych transmitowanych każdego ranka z Kaplicy Klasztornej w Telewizji Polskiej. Dla setek tysięcy Polaków były to słowa umocnienia i nadziei w tym trudnym czasie. Dzięki tej książce możemy do nich powrócić.