TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Dzisiejsza uroczystość jest zaproszeniem, byśmy świadomie wybrali Jezusa Chrystusa na Króla i Pana naszych serc, aby Jego wieczne i powszechne Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju mogło zagościć w naszych rodzinach i naszej Ojczyźnie.

• Dziś wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy najlepsze życzenia Siostrze Organistce, Panu Organiście, Chórowi Sanktuaryjnemu Musica Ex Anima, Orkiestrze Symfonicznej dziękując za ich posługę i ubogacanie liturgii w naszym Sanktuarium.

• W poniedziałek (23.11) o godz. 18:45 w Kaplicy Klasztornej modlitwa „Ciszy Nazaretu”.
W programie: rozważanie Katechizmu Kościoła Katolickiego, adoracja połączona z Różańcem i Msza święta. Zachęcamy do udziału poprzez transmisję on-line na stronie www.faustyna.pl

• We wtorek (24.11) – męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.

• W środę (25.11) – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

• W czwartek (26.11) – Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00. W Bazylice o godz. 18:00 Msza święta dziękczynna za beatyfikację ks. Michaela McGivney’a - założyciela Rycerzy Kolumba. Po Mszy świętej odbędzie się uroczyste przyjęcie nowych kandydatów. Nadal można zgłaszać chęć przystąpienia do tworzącej się Rady TUTAJ...

• W piątek (27.11) – Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP3 KRAKÓW z Kaplicy Klasztornej o 17:00.

• W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent i poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary składane za opłatki będą przeznaczone na pokrycie kosztów utrzymania Bazyliki.

• Od 20 lat służą w naszym Sanktuarium wolontariusze pomagający przybywającym tu pielgrzymom bezpiecznie i spokojnie przeżyć spotkanie z Bożym Miłosierdziem. W związku z wieloma zadaniami, które niesie obecny czas zapraszamy nowe osoby do wstąpienia w szeregi wolontariatu Służby Sanktuarium. Mogą nimi zostać osoby pełnoletnie, które przedstawią opinię proboszcza parafii zamieszkania. Więcej informacji TUTAJ... Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy świętej lub kontakt mailowy.

• 30 listopada br. będziemy obchodzić 40. rocznicę ogłoszenia encykliki Jana Pawła II o Bożym Miłosierdziu „Dives in misericordia”. Nasze Sanktuarium zainicjowało akcję wspólnego czytania tego papieskiego dokumentu. Na stronie www.milosierdzie.pl można posłuchać wielu znanych osób, które prezentują wybrane przez siebie fragmenty. Wszystkich zachęcamy do osobistej lektury oraz znalezienie swojego fragmentu, a może również nagranie go i umieszczenie w sieci z hasztagiem #OBożymMiłosierdziu. Dziś w przedsionku Bazyliki można nabyć encyklikę, a także czasopismo dla dzieci „Staś” oraz inne ciekawe publikacje.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy w tym trudnym czasie przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, przesłane na konto, a także za pomocą ofiaromatu w przedsionku Bazyliki wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Nadal nieczynna jest restauracja Agape. Jednak wszystkich, którzy chcą nam pomóc przetrwać ten okres zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty sprzedaży na wynos w punkcie przy parkingu. Tam też można odbierać zamówione wcześniej telefonicznie obiady.

• Niech Jezus Miłosierny będzie Królem oraz Panem naszych serc, byśmy idąc drogą Ewangelii, nieśli współczesnemu światu orędzie prawdy i miłości.