TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Dziś po raz czwarty obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Towarzyszy mu hasło: „Wyciągnij rękę do ubogiego!”. Ojciec Święty Franciszek w orędziu na ten dzień napisał: Wyciągnięcie ręki jest znakiem: to znak, który natychmiast przywołuje do bliskości, solidarności i miłości.
W ostatnich miesiącach, w których cały świat był jakby przytłoczony przez wirusa przynoszącego ból i śmierć, zniechęcenie oraz zagubienie, ileż wyciągniętych rąk mogliśmy widzieć! (…) Wszystkie te ręce rzuciły wyzwanie zarazie oraz strachowi, aby dać wsparcie i pociechę.

• W dniu 11 listopada br. Stolica Apostolska ogłosiła, że decyzją Ojca Świętego Franciszka ks. Robert Chrząszcz, misjonarz pracujący w Brazylii, został mianowany biskupem pomocniczym Archidiecezji Krakowskiej. Księdza Biskupa Nominata otoczmy naszą serdeczną modlitwą.

• Dzisiaj wspominamy 4. rocznicę proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, która miała miejsce w naszym Sanktuarium 19 listopada 2016 roku, na zakończenie obchodów Roku Miłosierdzia w Polsce. Mszy świętej o godz. 12:00 będzie przewodniczył bp Stanisław Jamrozek, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchów, Grup, Wspólnot i Stowarzyszeń Intronizacji Jezusa Chrystusa. Zachęcamy do udziału poprzez transmisję on-line na stronie www.milosierdzie.pl

• W poniedziałek (16.11) – wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.

• We wtorek (17.11) – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

• W środę (18.11) – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

• W czwartek (19.11) – bł. Salomei, zakonnicy. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (20.11) – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana. Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji III piątku miesiąca Msza święta do Miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny, całego świata i ofiarodawców w Kaplicy Klasztornej o 17:00. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP3 KRAKÓW z Sanktuarium św. Jana Pawła II o 17:00.

• W sobotę (21.11) – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Podczas Godziny Miłosierdzia oraz Mszy świętej o 15:20 będziemy się modlić w intencji misyjnego dzieła Kościoła. Z okazji imienin otoczmy wdzięczną modlitwą Księdza Janusza Kościelniaka i Księdza Janusza Zajdę, którzy posługują w naszej Bazylice, prosząc dla nich o zdrowie i potrzebne łaski.

• W przyszłą niedzielę (22.11) – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Z racji IV niedzieli miesiąca na Mszy świętej o godz. 12:00 będzie obrzęd błogosławieństwa rodzin.

• W sobotę 21 listopada, w przededniu wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej o godz. 16:30 w Bazylice odbędzie się koncert organowy w wykonaniu profesorów Katedry Muzyki Religijnej Akademii Muzycznej w Krakowie. Będzie on transmitowany na profilu www.facebook.com/OrganyMilosierdzie. Serdecznie zapraszamy.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy w tym trudnym czasie przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, przesłane na konto, a także za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• W związku z aktualnymi ograniczeniami nieczynna jest restauracja Agape. Jednak wszystkich, którzy chcą nam pomóc przetrwać ten okres zapraszamy do skorzystania z oferty sprzedaży na wynos. W punkcie przy parkingu można nabyć łagiewnickie pierogi i inne specjały oraz kawę. Tam też można odbierać zamówione wcześniej telefonicznie obiady.

• Przeżywając Światowy Dzień Ubogich starajmy się rozpoznawać oblicze Jezusa w twarzach ludzi, którzy potrzebują miłosierdzia. Niech na tej drodze umacnia nas Boże błogosławieństwo.