TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Przypominamy, że aktualnie obowiązujące zasady dotyczące liczby wiernych uczestniczących w uroczystościach religijnych to jedna osoba na 15 m² powierzchni kościoła. Prosimy wszystkich uczestników Mszy świętych i nabożeństw o bezwzględne przestrzeganie obowiązujących norm sanitarnych: zakrywanie ust i nosa, zachowanie odpowiedniego dystansu, dokonywanie dezynfekcji dłoni i folii przy konfesjonale. Zachowujmy te zasady w imię miłości bliźniego i w trosce o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Stosujmy się też do zaleceń służb sanktuaryjnych.

• W drugą niedzielę listopada obchodzimy w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku wspieramy chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej.

• Różaniec za zmarłych jest odprawiany w Kaplicy Klasztornej przez cały listopad codziennie o godz. 19:00, natomiast w niedziele i święta o godz. 18:30.

• W poniedziałek (09.11) – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. O godz. 18:45 w Kaplicy Klasztornej modlitwa „Ciszy Nazaretu”. W programie: rozważanie Katechizmu Kościoła Katolickiego, adoracja połączona z Różańcem i Msza święta. Zachęcamy do udziału poprzez transmisję on-line na stronie www.faustyna.pl

• We wtorek (10.11) – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

• W środę (11.11) – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny, aby czerpiąc z chrześcijańskich korzeni i dziedzictwa przekazanego nam przez pokolenia naszych przodków pozostawała wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii. Msze święte jak w dzień powszedni.

• W czwartek (12.11) – św. Jozafata, biskupa i męczennika. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (13.11) – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski. Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka w Bazylice o 18:00. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP3 KRAKÓW z Kaplicy Klasztornej o 17:00.

• W sobotę (14.11) z racji II soboty miesiąca obrońców życia zapraszamy do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia oraz Mszę świętą o 15:20 sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, w czasie której będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

• W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać 4. rocznicę proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Mszy świętej o godz. 12:00 będzie przewodniczył bp Stanisław Jamrozek, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchów, Grup, Wspólnot i Stowarzyszeń Intronizacji Jezusa Chrystusa. Zachęcamy do udziału poprzez transmisję on-line na stronie www.milosierdzie.pl

• 31 października br. odbyła się beatyfikacja ks. Michaela Mc Givney’a, założyciela Rycerzy Kolumba, największej na świecie organizacji katolickich mężczyzn. Zapraszamy wszystkich mężczyzn, którzy chcieliby formować się w tej wspólnocie do włączenia się w tworzenie nowej Rady przy naszym Sanktuarium. Więcej informacji TUTAJ... 

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy w tym trudnym czasie przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, przesłane na konto a także za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• W związku z aktualnymi ograniczeniami nieczynna jest restauracja Agape. Jednak wszystkich, którzy chcą nam pomóc przetrwać ten okres zapraszamy do skorzystania z oferty sprzedaży na wynos. W punkcie przy parkingu można nabyć łagiewnickie pierogi i inne specjały oraz kawę. Tam też można odbierać zamówione wcześniej telefonicznie obiady.

• W związku z aktualną sytuacją pandemiczną przekazujemy komunikat następującej treści:
Wojewoda Małopolski zachęca do włączenia się w organizowanie tzw. szpitali tymczasowych dla osób chorych na COVID-19. O pomoc proszeni są lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, pracownicy obsługi technicznej i technicy elektroradiologii oraz inne osoby posiadające podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej (przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze). Wszelkie niezbędne informacje oraz formularz kontaktowy znajdują się na stronie internetowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie (www.muw.pl).

• Niech solidarność z prześladowanymi za wiarę chrześcijanami oraz zmagającymi się z pandemią mobilizuje nas do tego, byśmy przez konkretne czyny miłosierdzia, dobre słowo oraz wytrwałą modlitwę stawali się świadkami Chrystusa we współczesnym świecie.