TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Wpatrujemy się dziś oczyma wiary w niebieskie Jeruzalem, gdzie Pan Bóg przebywa ze swoimi świętymi. Radujemy się ze zwycięstwa niezliczonych zastępów zbawionych i prosimy o orędownictwo za nami.

• 1 listopada obchodzony jest w Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia jako rocznica powstania Zgromadzenia w Polsce. Tego dnia, w 1862 roku abp Zygmunt Szczęsny Feliński poświęcił kaplicę i pierwszy Dom Miłosierdzia w Warszawie przy ul. Żytniej. Wraz z Siostrami dziękujemy za historię ich Zgromadzenia oraz powierzamy Bożemu Miłosierdziu jego przyszłość i modlimy się o nowe powołania.

• Przez cały listopad w Kaplicy Klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia będzie odmawiany różaniec za zmarłych – w dni powszednie o godz. 19:00, w niedziele i święta - o 18:30.

• W poniedziałek (02.11) - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych /Dzień Zaduszny/. Msze święte jak w dzień powszedni.

• We wtorek (03.11) w ramach Apostolatu Ratunku Konającym adoracja od godz. 17:30, natomiast Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych w Bazylice o 18:00.

• W środę (04.11) - wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

• W czwartek (05.11) - Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (06.11) – Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kaplicy Klasztornej o 19:00.

• W sobotę (07.11) z racji I soboty miesiąca Msza święta w Bazylice połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o 18:00.

• W dniu 28 października 2020 roku zmarł Ksiądz Kanonik Jerzy Leśko, długoletni Penitencjarz w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, Opiekun Poradni Miłosierdzia, Duszpasterz Krwiodawców i Organizator Pielgrzymek Honorowych Dawców Krwi. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w sobotę, 31 października w rodzinnej parafii w Budzowie. Wdzięczni za posługę Księdza Jerzego w naszym Sanktuarium polecajmy Go w modlitwach Bożemu Miłosierdziu.

• W tym roku w związku z pandemią możliwość uzyskania odpustu za zmarłych została rozszerzona dekretem Penitencjarii Apostolskiej na cały miesiąc listopad:
- odpust zupełny dla osób, które nawiedzą cmentarz i pomodlą się, choćby tylko w myśli, za zmarłych zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada, dowolnie wybranych przez poszczególnych wiernych;
- odpust zupełny związany z dniem 2 listopada dla tych, którzy pobożnie nawiedzą kaplicę lub kościół i odmówią tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny, dowolnie wybrany dzień listopada;
- osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu mogą uzyskać odpust zupełny, gdy odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych (np. Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia) lub też jeśli wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia, wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i wzbudzając intencję wypełnienia, gdy tylko będzie to możliwe, zwyczajnych warunków uzyskania odpustu (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

• Informujemy, że wypominki jednorazowe będą odczytywane w naszej Bazylice w Dzień Zaduszny przed Mszą świętą o 9:00, 10:30 i 12:00. Natomiast za zmarłych z wypominków rocznych będziemy się modlić od przyszłej niedzieli, 8 listopada o godz. 10:15. Ze względu na złożoną dużą ilość wypominków zostaną one rozdzielone na poszczególne niedziele miesiąca. Od grudnia w każdą I niedzielę miesiąca o 10:30 będzie odprawiana Msza święta o miłosierdzie Boże dla zmarłych wypominanych w naszej Bazylice.

• Dziś przed Bazyliką można nabyć książeczki zawierające informacje jak pomóc zmarłym: Modlitwa za dusze w czyśćcu cierpiące, Msza za zmarłych, Wypominki, Msze gregoriańskie, Odpusty oraz encyklikę Dives in misericordia i kieszonkowe wydanie Pisma Świętego Nowego Testamentu, a także miesięcznik dla dzieci „Staś” .

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy w tym trudnym czasie przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, przesłane na konto a także za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• W związku z aktualnymi ograniczeniami nieczynna jest restauracja Agape. Jednak wszystkich, którzy chcą nam pomóc przetrwać ten okres zapraszamy od jutra do skorzystania z oferty sprzedaży na wynos. W punkcie przy parkingu można nabyć łagiewnickie pierogi i inne specjały oraz kawę. Tam też można odbierać zamówione wcześniej telefonicznie obiady.

• Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas na drodze dążenia do świętości, która jest wysoką miarą zwyczajnego życia chrześcijańskiego.