TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Przypominamy, że aktualnie obowiązujące zasady dotyczące liczby wiernych uczestniczących w uroczystościach religijnych to jedna osoba na 7m² powierzchni kościoła i zachowanie odpowiedniego dystansu. Prosimy wszystkich uczestników Mszy świętych i nabożeństw o bezwzględne przestrzeganie obowiązujących norm sanitarnych: zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekowanie dłoni przy wejściu. Podchodząc do konfesjonału należy najpierw dokonać dezynfekcji. Zachowujmy te zasady w imię miłości bliźniego i w trosce o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Stosujmy się też do zaleceń służb sanktuaryjnych.

• W naszej archidiecezji obowiązuje aż do odwołania dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej, której udzielił Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski dla wszystkich wiernych. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem.

• Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w Kaplicy Klasztornej w dni powszednie o 19:00, zaś w niedziele o 18:30. W Bazylice o 17:30 odmawiamy Różaniec i litanię do św. Jana Pawła II.

• W poniedziałek (26.10) – wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy. O 18:45 w Kaplicy Klasztornej spotkanie grupy modlitewnej „Cisza Nazaretu”. W programie: rozważanie Katechizmu Kościoła Katolickiego, adoracja połączona z Różańcem i Msza święta.

• W środę (28.10) – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

• W piątek (30.10) - Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP3 KRAKÓW o godz. 17:00.

• Dziś po Mszy świętej o godz. 15:20 w Bazylice będzie można wysłuchać koncertu organowego w wykonaniu prof. Karola Gołębiowskiego. Zachęcamy do udziału poprzez transmisję on-line.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy w tym trudnym czasie przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, a także za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• W związku z aktualnymi ograniczeniami nieczynna jest restauracja Agape. Jednak wszystkich, którzy chcą nam pomóc przetrwać ten okres zapraszamy do skorzystania z oferty sprzedaży na wynos. W punkcie przy parkingu można nabyć łagiewnickie pierogi i inne specjały oraz kawę. Tam też będzie można odbierać zamówione wcześniej telefonicznie lub mailowo obiady.

• Zbliża się listopad – czas szczególnej pamięci o zmarłych. Pięknym polskim zwyczajem są wypominki - wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Od tego roku w naszej Bazylice wprowadzamy tę formę modlitwy, w której będziemy prosić o miłosierdzie Boże dla zmarłych. Wypominki roczne będą odczytywane w niedziele 15 minut przed Mszą świętą o godz. 10:30 /co tydzień lub z inną częstotliwością w zależności od ilości zamówionych wypominków/. Natomiast w każdą I niedzielę miesiąca o godz. 10:30 będzie odprawiana Msza święta w intencji zmarłych wypominanych w naszej Bazylice. Wypominki jednorazowe będą odczytywane w Dzień Zaduszny przed Mszą świętą o 9:00, 10:30 i 12:00. Wypominki przyjmujemy w zakrystii lub poprzez kontakt z Punktem Informacyjnym /Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript./.

• Dziś przed Bazyliką można nabyć nowy miesięcznik dla dzieci „Staś” a także książeczki zawierające informacje jak pomóc zmarłym: Modlitwa za dusze w czyśćcu cierpiące, Msza za zmarłych, Wypominki, Msze gregoriańskie, Odpusty oraz encyklikę Dives in misericordia.

• Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas na drodze dążenia do świętości.