TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Informujemy, że od 17 października br. obowiązują nowe zasady dotyczące liczby wiernych uczestniczących w Mszach świętych i nabożeństwach – jedna osoba na 7 metrów kwadratowych powierzchni kościoła. Wierni gromadzący się w kościołach na sprawowaniu liturgii i poza nią są zobowiązani do zakrywania ust i nosa. Korzystających ze spowiedzi prosimy, aby podchodząc do konfesjonału dokonywać dezynfekcji. Przypominamy również o konieczności zachowania odpowiednich odległości między poszczególnymi osobami i prosimy o stosowanie się do zaleceń służb sanktuaryjnych.

• W wydanym wczoraj dekrecie Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego czytamy: „Ponieważ nie wszyscy wierni, mimo gorącego pragnienia, będą mogli brać udział we Mszy Świętej w niedzielę oraz w innych dniach nakazanych, na podstawie kan. 87 §1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej (kan. 1247 KPK) dla wszystkich wiernych. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania”.

• Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny obchodzony pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”.

• W październiku nabożeństwa różańcowe są odprawiane w Kaplicy Klasztornej w dni powszednie o godz. 19:00, zaś w niedziele o godz. 18:30. Natomiast w Bazylice codziennie o godz. 17:30 odmawiamy Różaniec i litanię do św. Jana Pawła II.

• Dziś przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia.

• W poniedziałek (19.10) – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika.

• We wtorek (20.10) – uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa.

• W czwartek (22.10) – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża – uroczystość odpustowa w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00, nabożeństwo różańcowe wyjątkowo o godz. 18:30. Comiesięczne spotkanie młodych „Łagiewnicka 22” rozpocznie się o godz. 19:00 w Kaplicy Klasztornej uwielbieniem Miłosierdzia Bożego.

• W piątek (23.10) - wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa. Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP3 KRAKÓW o godz. 17:00.

• W przyszłą niedzielę (25.10) z racji IV niedzieli miesiąca na Mszy świętej o godz. 12:00 będzie obrzęd błogosławieństwa rodzin.

• Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski z dniem 15 października br. skierował do pracy duszpasterskiej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Księdza Kanonika Janusza Zajdę, który powrócił z posługi misyjnej w Sudanie. Serdecznie witamy Księdza Janusza w naszej wspólnocie i życzymy Bożego błogosławieństwa w wypełnianiu powierzonych zadań.

• Dziś po Mszy świętej o godz. 15:20 w Bazylice będzie można wysłuchać koncertu organowego w wykonaniu prof. Andrzeja Białko. Zachęcamy do udziału poprzez transmisję on-line. W przyszłą niedzielę odbędzie się koncert organowy w wykonaniu prof. Karola Gołębiowskiego.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, a także za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Zapraszamy do restauracji Agape znajdującej się w Domu Duszpasterskim, gdzie można się zatrzymać na chwilę odpoczynku i skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej. Czynny jest także nowy punkt restauracji – tuż obok parkingu.

• Zbliża się listopad – czas szczególnej pamięci o zmarłych. Pięknym polskim zwyczajem są wypominki - wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. W odpowiedzi na wiele zapytań o możliwość zamawiania wypominków w naszej Bazylice wprowadzamy tę formę modlitwy, w której będziemy prosić o miłosierdzie Boże dla zmarłych. Wypominki będą odczytywane w niedziele 15 minut przed Mszą świętą o godz. 10:30 /co tydzień lub z inną częstotliwością w zależności od ilości zamówionych wypominków/. Natomiast w każdą I niedzielę miesiąca o godz. 10:30 będzie odprawiana Msza święta w intencji zmarłych wypominanych w naszej Bazylice. Wypominki będziemy przyjmować w zakrystii od poniedziałku, 19 października. Przy wypisywaniu wypominków można skorzystać z formularzy, które znajdują się na stoliku w przedsionku Bazyliki.

• Niech Maryja, Królowa Różańca świętego będzie dla nas Przewodniczką na drogach wiary, nadziei i miłości, a św. Jan Kanty, profesor pełen dobroci wyprasza potrzebne łaski.