TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Dziś XX Dzień Papieski przeżywany pod hasłem „Totus Tuus”. Podczas kwesty prowadzonej przez wolontariuszy możemy wesprzeć materialnie program stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” - „żywy pomnik” wdzięczności dla św. Jana Pawła II.

• W październiku nabożeństwa różańcowe są odprawiane w Kaplicy Klasztornej w dni powszednie o godz. 19:00, zaś w niedziele o godz. 18:30. Natomiast w Bazylice codziennie o godz. 17:30 odmawiamy Różaniec i litanię do św. Jana Pawła II.

• W poniedziałek (12.10) – wspomnienie bł. Jana Beyzyma, kapłana. O 18:45 w Kaplicy Klasztornej spotkanie grupy modlitewnej „Cisza Nazaretu”. W programie: rozważanie Katechizmu Kościoła Katolickiego, adoracja połączona z Różańcem i Msza święta.

• We wtorek (13.10) – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.

• W środę (14.10) – wspomnienie św. Marii Małgorzaty Alacoque, dziewicy. W Dniu Edukacji Narodowej otoczmy modlitwą nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich zaangażowanych w dzieło nauczania i wychowania młodego pokolenia.

• W czwartek (15.10) – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o 17:00.

• W piątek (16.10) – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu przypada 42. rocznica wyboru Papieża Polaka - Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji III piątku miesiąca Msza święta do Miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny, całego świata i ofiarodawców w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00. Msza święta dla chorych transmitowana z Sanktuarium św. Jana Pawła II przez TVP3 KRAKÓW o godz. 17:00.

• W piątek, 16 października w naszym Sanktuarium odbędą się diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego. O godz. 18:00 w Bazylice zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna za dar życia połączona z zawierzeniem zmarłych dzieci Bożemu Miłosierdziu. Po liturgii zaplanowano spektakl artystyczno-hagiograficzny na podstawie pism traktujących o dziecięctwie duchowym św. Jana Pawła II, kard. Stefana Wyszyńskiego i s. Leonii Nastał. Organizatorzy proszą o przyniesienie świecy oraz karty z zapisanym imieniem i nazwiskiem dziecka. Imiona dzieci będą wpisane do Księgi Dzieci Utraconych. Szczegółowe informacje na plakatach.

• W sobotę (17.10) - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego. Podczas Godziny Miłosierdzia oraz Mszy świętej o 15:20 będziemy się modlić w intencji misyjnego dzieła Kościoła.

• W przyszłą niedzielę (18.10) odbędzie się Pielgrzymka Strażaków Małopolski do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jana Zająca zostanie odprawiona w Bazylice o godz. 12:00.

• Dzisiejszy koncert organowy w Bazylice został odwołany. W przyszłą niedzielę o godz. 16:30 odbędzie się koncert prof. Andrzeja Białko. Będzie on także dostępny poprzez transmisję on-line.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, a także za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki wspierają nasze Sanktuarium.
Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Zapraszamy do restauracji Agape znajdującej się w Domu Duszpasterskim, gdzie można się zatrzymać na chwilę odpoczynku i skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej. Czynny jest także nowy punkt restauracji – tuż obok parkingu.

• Niech św. Jan Paweł II, Oddany Maryi Sługa Miłosierdzia wyprasza nam potrzebne łaski.