TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• W październiku nabożeństwa różańcowe są odprawiane w Kaplicy Klasztornej w dni powszednie o godz. 19:00, zaś w niedziele i święta o godz. 18:30. Natomiast w Bazylice codziennie o godz. 17:30 odmawiamy Różaniec i litanię do św. Jana Pawła II.

• Dziś przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

• W poniedziałek (05.10) – w naszym Sanktuarium uroczystość św. Faustyny Kowalskiej. Msze święte w Kaplicy Klasztornej, w której znajduje się grób Apostołki Bożego Miłosierdzia będą o godz. 6:30, 12:00 i 17:00. O 21:00 rozpocznie się adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Wieczór łaski i uwielbienia zakończy się o 22:45, czyli o godzinie, w której 5 października 1938 r. św. Siostra Faustyna odeszła do domu Ojca.

• W środę (07.10) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

• W czwartek (08.10) Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (09.10) - święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka w Bazylice o godz. 18:00. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP3 KRAKÓW z Kaplicy Klasztornej o 17:00.

• W sobotę (12.10) odbędzie się w naszym Sanktuarium V Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka - rozpoczęcie w Bazylice o godz. 9:00. Msza święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego będzie o godz. 12:00. W związku z Pielgrzymką Apostolatu Margaretka Msze święte o godz. 9:00 i 10:30 zostaną odprawione w kaplicy św. Siostry Faustyny.
Z racji II soboty miesiąca obrońców życia zapraszamy do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia oraz Mszę świętą o 15:20 sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia. W czasie Mszy świętej będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

• W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XX Dzień Papieski. Podczas kwesty prowadzonej przez wolontariuszy możemy wesprzeć materialnie „Dzieło Nowego Tysiąclecia” - ten wyjątkowy, budowany przez nas wszystkich „żywy pomnik” wdzięczności św. Janowi Pawłowi II.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, a także za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki wspierają nasze Sanktuarium.
Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!” i modlimy się w intencji Ofiarodawców w każdy piątek w czasie Godziny Miłosierdzia i Mszy świętej o godz. 15:20.

• Zapraszamy do restauracji Agape znajdującej się w Domu Duszpasterskim, gdzie można się zatrzymać na chwilę odpoczynku i skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej. Czynny jest także nowy punkt restauracji – tuż obok parkingu.

• Przez trzy kolejne niedziele o godz. 16:30 w naszej Bazylice rozbrzmiewać będzie muzyka organowa. W przyszłą niedzielę koncert organowy zagra nasz organista – dr hab. Krzysztof Michałek. Szczegółowe informacje w Internecie i na plakatach. Serdecznie zapraszamy.

• Dziś, w przeddzień liturgicznej uroczystości św. Faustyny, przed Bazyliką można nabyć książkę „SMS od świętej Siostry Faustyny” zawierającą myśli zaczerpnięte z Dzienniczka oraz encyklikę „Dives in misericordia”, której było poświęcone wczorajsze sympozjum.

• Niech dzisiejsze spotkanie z Jezusem Eucharystycznym i nawiedzenie Kaplicy Wieczystej Adoracji z racji I niedzieli miesiąca umocni w naszych sercach i rodzinach łaskę żywej wiary.