TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
W odpowiedzi na apel Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek o wsparcie przez pomoc materialną i modlitwę po pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos ofiary na ten cel można dziś składać do oznaczonej skarbony w przedsionku Bazyliki.

• W poniedziałek (28.09) – wspomnienie św. Wacława, męczennika, patrona katedry wawelskiej. W tym dniu przypada 9. rocznica święceń biskupich abp Grzegorza Rysia i bp Damiana Muskusa - otoczmy ich naszą wdzięczną modlitwą. W poniedziałek o 18:45 w Kaplicy Klasztornej spotkanie grupy modlitewnej „Cisza Nazaretu”. W programie: rozważanie Katechizmu Kościoła Katolickiego, Msza święta i adoracja Najśw. Sakramentu.

• We wtorek (29.09) - święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

• W środę (30.09) - wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

• W czwartek (01.10) - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, doktora Kościoła.

• W czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w Kaplicy Klasztornej codziennie o godz. 19:00, zaś w I piątek oraz niedziele i święta o godz. 18:30. Natomiast w Bazylice codziennie o godz. 17:30 będziemy odmawiać Różaniec i litanię do św. Jana Pawła II.

• W piątek (02.10) – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kaplicy Klasztornej o 19:00.

• Od soboty, 26 września trwa nowenna przed uroczystością św. Siostry Faustyny, która przypada 5 października i jest odprawiana w Kaplicy Klasztornej w czasie wieczornego nabożeństwa. Natomiast triduum przed uroczystością św. Siostry Faustyny będzie w Kaplicy Klasztornej od czwartku do soboty (1-3 października) podczas Mszy świętej o godz. 17:00.

• W sobotę (03.10) z racji I soboty miesiąca Msza święta w Bazylice połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o 18:00.

• W sobotę, 3 października w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odbędzie się sympozjum „Bóg bogaty w miłosierdzie”. Jest ono organizowane przez Międzynarodową Akademię Bożego Miłosierdzia, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II oraz nasze Sanktuarium z okazji 40. rocznicy ogłoszenia encykliki św. Jana Pawła II „Dives in misericordia”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. Sympozjum rozpocznie się o godz. 9.00 w Auli św. Jana Pawła II - szczegółowy program znajduje się na plakatach. Zapraszamy zainteresowanych.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, a także za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki wspierają nasze Sanktuarium.
Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!” i modlimy się w intencji Ofiarodawców w każdy piątek w czasie Godziny Miłosierdzia i Mszy świętej o godz. 15:20.

• Zapraszamy do restauracji Agape znajdującej się w Domu Duszpasterskim, gdzie można się zatrzymać na chwilę odpoczynku i skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej. Czynny jest także nowy punkt restauracji – tuż obok parkingu.

• Niech Maryja, Królowa Różańca świętego będzie dla nas Przewodniczką na drogach wiary, nadziei i miłości.