TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Wraz z Rodzinami naszej Archidiecezji, które pielgrzymują do Kalwarii Zebrzydowskiej, chcemy rozważać słowa św. Jana Pawła II, że Człowiek jest powołany do pełni życia.

• Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce X Tydzień Wychowania przeżywany pod hasłem: „Budujmy więzi”. Podejmując tę inicjatywę otoczmy modlitwą dzieci, młodzież oraz wszystkich zaangażowanych w dzieło wychowania.

• 13 i 14 września br. przypada 85. rocznica objawienia Koronki do Miłosierdzia Bożego, którą Pan Jezus podyktował Siostrze Faustynie w Wilnie w 1935 roku. Na mocy dekretu Penitencjarii Apostolskiej z 12 stycznia 2002 r. „Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum. Jeżeli zaś ci wierni z powodu choroby (lub innej słusznej racji) nie będą mogli wyjść z domu, ale odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym, to pod zwykłymi warunkami również zyskują odpust zupełny z zachowaniem przepisów co do mających przeszkodę”.

• W poniedziałek (14.09) – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

• We wtorek (15.09) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Przed 16 laty, 15 września 2004 r. w naszej Bazylice miały miejsce święcenia biskupie Księdza Biskupa Jana Zająca, Honorowego Kustosza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Księdza Biskupa Józefa Guzdka, Biskupa Polowego Wojska Polskiego. Polecajmy Księży Biskupów w naszych modlitwach Bogu bogatemu w miłosierdzie i prośmy dla nich o potrzebne łaski w apostolskim posługiwaniu. Wraz z Księdzem Biskupem Janem Zającem i w Jego intencji będziemy się modlić we wtorek podczas Godziny Miłosierdzia i Mszy świętej o godz. 15:20 .

• W środę (16.09) – wspomnienie świętych Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

• W czwartek (17.09.) - wspomnienie św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła oraz św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (18.09.) - święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży. Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji III piątku miesiąca Msza święta w intencji Ojczyzny i całego świata w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00. Msza święta dla chorych transmitowana z Sanktuarium św. Jana Pawła II przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00.

• W sobotę (19.09.) z racji III soboty miesiąca w czasie Godziny Miłosierdzia oraz Mszy św. o 15:20 będziemy się modlić w intencji misyjnego dzieła Kościoła.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, a także za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki wspierają nasze Sanktuarium.
Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!” i modlimy się w Waszej intencji w każdy piątek w czasie Godziny Miłosierdzia i Mszy świętej o godz. 15:20.

• Zapraszamy do restauracji Agape, gdzie można się zatrzymać na chwilę odpoczynku i posilić na czas dalszego pielgrzymowania. Czynny jest także nowy punkt restauracji – tuż obok parkingu.

• Niech kolejne dni nowego tygodnia, przeżywane wraz z Maryją – Matką Miłosierdzia, będą opromienione darem Bożego błogosławieństwa.