TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Dzisiejsza liturgia słowa przypomina prawdę, że troska o drugiego człowieka jest realizacją przykazania miłości. Wskazówka Apostoła Narodów: „Nikomu nie bądźcie nic dłużni poza wzajemną miłością” jest kluczem do twórczego i głębokiego przeżywania relacji z bliźnimi.

• We wtorek (08.09) – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

• W środę (09.09) - wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.

• W piątek (11.09) - Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Bazyliki przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka w Bazylice o godz. 18:00.

• W sobotę (12.09) o godz. 10:00 w Katedrze na Wawelu Msza Krzyżma przeniesiona z Wielkiego Czwartku. W naszym Sanktuarium odbędzie się w tym dniu XVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy. O godz. 11:15 przy Bazylice zostanie odprawiona Droga Krzyżowa, natomiast Msza święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego będzie w Bazylice o godz. 13:00. Z racji II soboty miesiąca obrońców życia zapraszamy do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia oraz Mszę świętą o 15:20 sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia.
W czasie Mszy świętej będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

• W przyszłą niedzielę odbędzie się XXVIII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej.

• Informujemy, że kapłani posługujący w Bazylice Bożego Miłosierdzia, którzy mogli mieć bezpośredni kontakt z osobą zakażoną /o czym informowaliśmy w ogłoszeniach w ubiegłą niedzielę/ po odbyciu kwarantanny i uzyskaniu testów negatywnych powrócili do pełnienia zadań duszpasterskich. Dziękujemy kapłanom z dekanatu i zgromadzeń zakonnych, którzy wsparli nas w minionym tygodniu, co umożliwiło zachowanie ciągłości posługi sakramentalnej w naszej Bazylice, mimo nieobecności miejscowych duszpasterzy. Bazylika i Kaplica Wieczystej Adoracji są na bieżąco dezynfekowane. W trosce o bezpieczeństwo wiernych została również przeprowadzona specjalistyczna dezynfekcja Bazyliki. W obecnej sytuacji jesteśmy także w stałym kontakcie ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi.

• Po raz kolejny bardzo prosimy wszystkich uczestników Mszy świętych i nabożeństw o bezwzględne przestrzeganie obowiązujących norm sanitarnych: zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie odpowiedniego dystansu. Podchodząc do konfesjonału należy najpierw dokonać dezynfekcji. Zachowujmy te zasady w imię miłości bliźniego i w trosce o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

• W związku z kwarantanną w Klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia codzienna modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego transmitowana przez TVP3 w paśmie ogólnopolskim jest aktualnie prowadzona z Bazyliki Bożego Miłosierdzia.

• Poradnia Miłosierdzia będzie nieczynna do odwołania. Restauracja „Agape” wznowi swoją działalność na początku tygodnia.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, a także za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki wspierają nasze Sanktuarium.
Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!” i modlimy się w Waszej intencji w każdy piątek w czasie Godziny Miłosierdzia i Mszy świętej o godz. 15:20.

• Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Najświętszej umacnia nas na drogach wiary i wzajemnej miłości.