TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Ostatnia niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów to okazja do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach. Dziś na mocy postanowienia papieża Franciszka obchodzimy Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony.

• We wtorek (01.09) – wspomnienie bł. Bronisławy. Wspominając 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej módlmy się o dar pokoju dla współczesnego świata. W ramach Apostolatu Ratunku Konającym czuwanie przed Najświętszym Sakramentem od godz. 17:30. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 18:00.

• W czwartek (03.09) - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

• W piątek (04.09) - wspomnienie bł. Stelli oraz 10 Sióstr Nazaretanek, męczennic z Nowogródka. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza św. dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00. Z racji I piątku miesiąca Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kaplicy Klasztornej o godz. 19:00.

• W sobotę (05.09) - wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty. Z racji I soboty miesiąca Msza święta z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP w Bazylice o 18:00.

• Zachęcamy do nawiedzenia Kaplicy Klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego i grób św. Siostry Faustyny, a także kaplic w dolnej części Bazyliki. Tam też można obejrzeć wystawę fotograficzną „Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia”.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary przesłane na konto, złożone na tacę, do skarbon, a także za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!” i modlimy się w Waszej intencji w każdy piątek w czasie Godziny Miłosierdzia i Mszy świętej o godz. 15:20.

• W związku z wykryciem u osoby posługującej w naszej Bazylice zakażenia koronawirusem wierni, którzy uczestniczyli 24 i 25 sierpnia we Mszy świętej o godz. 12:00 i zauważą u siebie niepokojące objawy proszeni są o skorzystanie z teleporady i skontaktowanie się z właściwą co do miejsca zamieszkania stacją sanitarno-epidemiologiczną. Bazylika jest na bieżąco dezynfekowana i posługują w niej kapłani, którzy nie mieli bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną.

• Jednocześnie w związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa w Krakowie bardzo prosimy wszystkich uczestników Mszy świętych i nabożeństw o bezwzględne przestrzeganie obowiązujących norm sanitarnych: zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekowanie dłoni przy wejściu i zachowanie odpowiedniego dystansu. Podchodząc do konfesjonału należy najpierw dokonać dezynfekcji. Zachowujmy te zasady w imię miłości bliźniego i w trosce o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

• Dom Duszpasterski i Poradnia Miłosierdzia będą nieczynne do odwołania.

• Niech spotkanie z Jezusem Miłosiernym umocni w naszych sercach łaskę Bożej mądrości, by rozpoczynający się nowy rok szkolny przyniósł błogosławione owoce.