TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Przeżywając dziś VII Ogólnopolską Pielgrzymkę Czcicieli Bożego Miłosierdzia składamy dziękczynienie Bogu w Trójcy Jedynemu za wydarzenia, które dokonały się 18 lat temu - poświęcenie naszej Bazyliki oraz zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu. W czasie Mszy świętej sprawowanej o godz. 12:00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego zostaną poświęcone Dzwony Nadziei przeznaczone dla kościołów na trzech kontynentach: Katedry w Manili na Filipinach, Bazyliki w Trindade w Brazylii i naszej Bazyliki. W ten sposób połączymy się duchowo z Czcicielami Bożego Miłosierdzia na całym świecie, aby w trudnym czasie pandemii umocnić w ich sercach wiarę, nadzieję i miłość. Księdzu Wojciechowi Węgrzyniakowi dziękujemy za głoszone dziś kazania. Przed Bazyliką prezentowane są niektóre dzieła miłosierdzia, prowadzone przy naszym Sanktuarium. W jednym z namiotów można nabyć Balsam Miłosierdzia, obrazki z Aktem zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu i dzwonki Misericordia w okolicznościowym opakowaniu upamiętniającym dzisiejsze wydarzenie. Ze względu na aktualną sytuację związaną z pandemią odwołane zostały planowane na dziś projekcje filmów w auli Jana Pawła II. Jeśli będzie sprzyjająca pogoda to monodram „Jezu ufam Tobie” zostanie wystawiony o godz. 16:30 w plenerze, przed wejściem do dolnej Bazyliki.

• W poniedziałek (24.08) – święto św. Bartłomieja, Apostoła.

• We wtorek (25.08) przypada 115. rocznica urodzin św. Siostry Faustyny, Apostołki Bożego Miłosierdzia. Helena Kowalska przyszła na świat we wsi Głogowiec, dwa dni później, 27 sierpnia 1905 r. została ochrzczona w kościele parafialnym w Świnicach Warckich.

• W środę (26.08) – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

• W czwartek (27.08) - wspomnienie św. Moniki. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (28.08) - wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00.

• W sobotę (29.08) - wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

• Zachęcamy do nawiedzenia Kaplicy Klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego i grób św. Siostry Faustyny, Kaplicy Wieczystej Adoracji, a także kaplic w dolnej części Bazyliki. Tam też można obejrzeć wystawę fotograficzną „Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia”. Obok Bazyliki dostępna jest wieża widokowa.

• Zapraszamy do restauracji Agape w Domu Duszpasterskim, gdzie można się zatrzymać na chwilę odpoczynku i posilić na czas dalszego pielgrzymowania. Od dziś otwarty jest także nowy punkt restauracji – tuż obok parkingu. Z okazji otwarcia na odwiedzających czekają różne niespodzianki.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, a także za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!” i modlimy się w intencji wszystkich Ofiarodawców, szczególnie w każdy piątek w czasie Godziny Miłosierdzia i Mszy świętej o 15:20.

• Niech w tym radosnym dniu towarzyszą nam słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział 17 sierpnia 2002 r.: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy Bracia i Siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.