TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

„Niech Dzwon Nadziei przyniesie nam 'Boży głos' o uzdrowieniu, pocieszeniu i współczuciu, gdy rzucamy się w ocean Bożego Miłosierdzia” - napisał w liście do ks. Zbigniewa Bielasa, rektora Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach ks. Reginald M. Malicdem, rektor Katedry Niepokalanego Poczęcia w Manili na Filipinach.

W swoim słowie ks. Malicdem wyraża wdzięczność za możliwość poświęcenia Dzwonu Nadziei w ukochanym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Polsce. „Tysiące filipińskich katolików, z których wielu jest apostołami Bożego Miłosierdzia, jest zachwyconych tą wiadomością” - podkreślił.

Kapłan podzielił się także smutną wiadomością dotyczącą pandemii: „Pandemia Covid-19 dotarła do prawie wszystkich zakątków świata. Tutaj na Filipinach, oprócz chorób i śmierci spowodowanych przez tego wirusa, trudności powiększa bezrobocie i ubóstwo. Doświadcza tego wielu naszych rodaków. Stojący na pierwszej linii walki z covidem, zwłaszcza ci służący w szpitalach są bardzo wyczerpani i zmęczeni” - czytamy w liście. 

Rektor Katedry w Manili napisał dalej: „Dzwon Nadziei, dar od R&F Church Services z siedzibą w Polsce i pobłogosławiony w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia jest pewnym znakiem solidarności i wewnętrznej komunii Kościoła i całej ludzkości. Ten dzwon to naprawdę wspaniały sposób odpowiedzi na przesłanie Papieża Franciszka dotyczące dotarcia do 'twórczości miłości'. 

Filipińscy katolicy postrzegają dzwony kościelne jako 'głos Boży'. Ich dźwięk przypomina nam wezwanie Boga do modlitwy i wiary”.