TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Dziś przypada wspomnienie św. Stefana, króla. Zachęcamy przy tej okazji do nawiedzenia w dolnej Bazylice kaplicy węgierskiej - Communio Sanctorum, w której znajdują się relikwie św. Stefana oraz mozaiki przedstawiające polskich i węgierskich świętych.

• W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski dzisiejsza niedziela jest Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Ofiary na wsparcie poszkodowanych w wyniku eksplozji w stolicy Libanu można złożyć do skarbony w przedsionku Bazyliki.

• W poniedziałek (17.08) - święto św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej. W tym dniu przypada 18. rocznica poświęcenia naszej Bazyliki i zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez św. Jana Pawła II. W czasie każdej Mszy świętej w Bazylice będziemy wspominać to wydarzenie. Mszy świętej o godz. 15:20 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Jan Zając.

• W czwartek (20.08) - wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (21.08) - wspomnienie św. Piusa X, papieża. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji III piątku miesiąca Msza święta do Miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny, całego świata i ofiarodawców w Kaplicy Klasztornej o 17:00.

• W sobotę (22.08) - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

• W przyszłą niedzielę (23.08) odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia. W czasie Mszy świętej sprawowanej o godz. 12:00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego zostaną poświęcone Dzwony Nadziei przeznaczone dla kościołów na trzech kontynentach: Katedry w Manili na Filipinach, Bazyliki w Trindade w Brazylii i naszej Bazyliki. W ten sposób połączymy się duchowo z Czcicielami Bożego Miłosierdzia na całym świecie, aby w trudnym czasie pandemii umocnić w ich sercach nadzieję, że w „miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!”. Kazania na pozostałych Mszach świętych wygłosi ks. dr Wojciech Węgrzyniak. Przed Bazyliką prezentowane będą dzieła miłosierdzia prowadzone przy naszym Sanktuarium. W auli Jana Pawła II odbędzie się pokaz filmów religijnych dla rodzin i zostanie wystawiony monodram o Bożym Miłosierdziu. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej www.milosierdzie.pl oraz na plakatach.

• Zachęcamy do nawiedzenia Kaplicy Klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego i grób św. Siostry Faustyny, Kaplicy Wieczystej Adoracji, gdzie trwa nieustanna modlitwa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, a także kaplic w dolnej części Bazyliki. Tam też można obejrzeć wystawę fotograficzną „Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia”. Obok Bazyliki dostępna jest wieża widokowa. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w różnych wersjach językowych można nabyć w automacie przy Domu Duszpasterskim, naprzeciw Punktu Informacyjnego.

• Zapraszamy do restauracji Agape w Domu Duszpasterskim, gdzie można się zatrzymać na chwilę odpoczynku i posilić na czas dalszego pielgrzymowania.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, a także za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!” i modlimy się w intencji wszystkich Ofiarodawców, szczególnie w każdy piątek w czasie Godziny Miłosierdzia i Mszy świętej o 15:20.

• Niech Bóg bogaty w miłosierdzie Wam wszystkim błogosławi i udziela potrzebnych łask.