TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Dziś przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy. Zachęcamy przy tej okazji do nawiedzenia kaplicy Krzyża Świętego /niemieckiej/ w dolnej Bazylice, gdzie znajduje się piękna figura tej Świętej.

• W poniedziałek (10.08) - święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

• We wtorek (11.08) - wspomnienie św. Klary, dziewicy.

• W czwartek (13.08) - święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (14.08) - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka w Bazylice o godz. 18:00.

• W sobotę (15.08) - uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, święto obowiązkowe. Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy świętej pobłogosławimy zioła i kwiaty.

• W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski przyszła niedziela (16.08) będzie Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Ofiary na wsparcie poszkodowanych w wyniku eksplozji w stolicy Libanu będzie można złożyć do skarbony w przedsionku Bazyliki. 

• Zachęcamy do nawiedzenia Kaplicy Klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego i grób św. Siostry Faustyny, Kaplicy Wieczystej Adoracji, gdzie trwa nieustanna modlitwa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, a także kaplic w dolnej części Bazyliki. Tam też można obejrzeć wystawę fotograficzną „Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia”. Obok Bazyliki jest dostępna wieża widokowa. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w różnych wersjach językowych można nabyć w automacie przy Domu Duszpasterskim, naprzeciw Punktu Informacyjnego.

• Zapraszamy do restauracji Agape w Domu Duszpasterskim, gdzie można się zatrzymać na chwilę odpoczynku i posilić na czas dalszego pielgrzymowania.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary przesłane na konto, złożone na tacę, do skarbon, a także za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!” i modlimy się w intencji wszystkich Ofiarodawców, szczególnie w każdy piątek w czasie Godziny Miłosierdzia i Mszy świętej o godz. 1520.

• Niech kolejne dni nowego tygodnia, przeżywane wraz z Maryją – Królową Wniebowziętą, która ukazuje nam cel ziemskiej pielgrzymki będą opromienione darem Bożego błogosławieństwa.