TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Rozpoczęliśmy sierpień - miesiąc dobrowolnego daru abstynencji. W tym roku podejmujemy to wyzwanie jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenie oraz w duchu wdzięczności Bogu za setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą.

• Dziś w naszej Bazylice jako noszącej tytuł bazyliki mniejszej można uzyskać odpust zupełny zwany „odpustem Porcjunkuli” za pobożne nawiedzenie oraz odmówienie w niej modlitwy „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Należy również wypełnić warunki zwykłe uzyskiwania odpustu, którymi są: sakramentalna spowiedź, przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyrzeczenie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.

• Dziś przypada 4. rocznica śmierci Księdza Kardynała Franciszka Macharskiego, wielkiego czciciela Bożego Miłosierdzia. O wieczną radość dla Niego będziemy się modlić w czasie Mszy świętej w Bazylice o godz. 15:20.

• We wtorek (04.08) – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów.
W ramach Apostolatu Ratunku Konającym Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych w Bazylice o godz. 18:00.

• W środę (05.08) – rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Matki Bożej Większej, wspomnienie Matki Bożej Śnieżnej. W tym dniu Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przeżywa swoje święto patronalne oddając cześć Matce Wcielonego Miłosierdzia. Otoczmy Siostry naszą wdzięczną modlitwą prosząc także o dar nowych powołań.

• W czwartek (06.08) - święto Przemienienia Pańskiego. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (07.08) - Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza św. dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00. Z racji I piątku miesiąca Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kaplicy Klasztornej o godz. 19:00.

• W sobotę (08.08) - wspomnienie św. Dominika, kapłana. Z racji II soboty miesiąca obrońców życia zapraszamy do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia oraz Mszę świętą o godz. 15:20 sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia. W czasie Mszy świętej będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

• Zachęcamy do nawiedzenia Kaplicy Klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego i grób św. Siostry Faustyny o, a także kaplic w dolnej części Bazyliki. Tam też można obejrzeć wystawę fotograficzną „Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia”. Obok Bazyliki jest dostępna wieża widokowa. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w różnych wersjach językowych można nabyć w automacie przy Domu Duszpasterskim, naprzeciw Punktu Informacyjnego.

• Zapraszamy do restauracji Agape w Domu Duszpasterskim, gdzie można się zatrzymać na chwilę odpoczynku i posilić na czas dalszego pielgrzymowania.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary przesłane na konto, złożone na tacę, do skarbon, a także za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!” i modlimy się w Waszej intencji, szczególnie w każdy piątek w czasie Godziny Miłosierdzia i Mszy świętej o godz. 15:20.

• Nawiedzając Kaplicę Wieczystej Adoracji z racji I niedzieli miesiąca polecajmy Jezusowi Miłosiernemu nasze osobiste intencje, a także sprawę trzeźwości w naszej Ojczyźnie.