TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Dziś przypada wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

• W środę (29.07) – wspomnienie św. Marty.

• W czwartek (30.07) Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (31.07) - wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza św. dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00. Z okazji imienin otoczmy w tym dniu wdzięczną modlitwą Księdza Kanonika Ignacego Moskwę, który posługuje w naszej Bazylice, prosząc dla niego o zdrowie i potrzebne łaski.

• W sobotę (01.08) - wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Z racji I soboty miesiąca Msza święta w Bazylice połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 18:00.

• W apelu przewodniczącego Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych czytamy: „Tegoroczny sierpień pragniemy przeżyć w duchu wdzięczności Bogu za setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, dzięki której Polska zachowała niepodległość, a jednocześnie uratowała Europę przed bolszewicką bezbożną ideologią. Pamięć o zwycięzcach z 1920 roku to nasz patriotyczny obowiązek, a także powód do dumy i do gorliwej walki z wadami narodowymi i z tym wszystkim, co osłabia Polskę (…) Niech Bóg błogosławi tym wszystkim, którzy z radością podejmą decyzję o sierpniowej abstynencji. Kroczmy razem z Maryją drogą Chrystusowej wolności do pełnego zwycięstwa”.

• Zachęcamy do nawiedzenia Kaplicy Klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego i grób św. Siostry Faustyny oraz Kaplicy Wieczystej Adoracji, a także kaplic w dolnej części Bazyliki. Tam też można obejrzeć wystawę fotograficzną „Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia”.

• Zapraszamy do restauracji w Domu Duszpasterskim, gdzie można się zatrzymać na chwilę odpoczynku i posilić na czas dalszego pielgrzymowania.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary przesłane na konto, złożone na tacę, do skarbon, a także za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!” i modlimy się w Waszej intencji, szczególnie w każdy piątek w czasie Godziny Miłosierdzia i Mszy świętej o godz. 15:20.

• Niech czas wakacji będzie dla nas okazją do podejmowania czynów miłosierdzia wobec naszych bliźnich.