TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Lipiec jest miesiącem poświęconym kontemplacji Najdroższej Krwi Chrystusa, niezgłębionej tajemnicy miłości i miłosierdzia. W Kaplicy Klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia codziennie o godz. 19:00 (z wyjątkiem czwartku i niedzieli) odprawiane jest nabożeństwo do Krwi Pana Jezusa.

• W poniedziałek (06.07) – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, patronalne święto chorych w Polsce i Apostolstwa Chorych.

• We wtorek (07.07) - w ramach Apostolatu Ratunku Konającym modlitwa przed Najświętszym Sakramentem od godz. 17:30. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych w Bazylice o godz. 18:00.

• W środę (08.07) – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.

• W czwartek (09.07) - Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (10.07) – Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka w Bazylice o godz. 18:00.

• W sobotę (11.07) – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Z racji II soboty miesiąca obrońców życia zapraszamy do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia oraz Mszę świętą o godz. 15:20 sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia. W czasie Mszy świętej będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

• Mając na uwadze potrzeby duszpasterskie wiernych Archidiecezji Krakowskiej Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski z dniem 1 lipca br. mianował duszpasterzami w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach Księdza Kanonika Mirosława Smyraka i Księdza Mateusza Wyrobkiewicza. Serdecznie witamy nowych kapłanów w naszej wspólnocie i życzymy Bożego błogosławieństwa w wypełnianiu powierzonych zadań.

• Zachęcamy do nawiedzenia Kaplicy Klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego i grób św. Siostry Faustyny oraz Kaplicy Wieczystej Adoracji, a także kaplic w dolnej części Bazyliki. W dolnej Bazylice można także obejrzeć wystawę fotograficzną „Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia”.

• Dziś ofiarami składanymi do skarbony w przedsionku Bazyliki można wspomóc poszkodowanych w ostatnim czasie przez ulewy.

• Zapraszamy do restauracji w Domu Duszpasterskim, gdzie można się zatrzymać na chwilę odpoczynku i posilić na czas dalszego pielgrzymowania.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary przesłane na konto, złożone na tacę, do skarbon, a także za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!” i modlimy się w Waszej intencji, szczególnie w każdy piątek o godz. 15:20.

• Arcybiskup Metropolita Krakowski skierował apel, aby w szczególnym dla naszej Ojczyzny czasie zawierzać Chrystusowi, Miłosiernemu Panu dziejów, wszystkie sprawy Narodu i ponowić dziś na każdej Mszy świętej „Akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski”, którego 3 maja br. dokonał na Jasnej Górze Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Teraz odmówimy ten akt.