TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Dziś przypada wspomnienie św. Ireneusza, biskupa.

• Ostatnie nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będą odprawione w Kaplicy Klasztornej dziś o godz. 18:30, a w poniedziałek i wtorek o godz. 19:00.

• W poniedziałek (29.06) – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu przypada 23. rocznica święceń biskupich Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

• W czwartek (02.07) - Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (03.07) – święto św. Tomasza Apostoła. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kaplicy Klasztornej o godz. 19:00.

• W sobotę (04.07) – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie. Z racji I soboty miesiąca Msza święta w Bazylice połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o 18:00.

• W ubiegłym tygodniu w naszej Archidiecezji miały miejsce zmiany personalne, które dotyczą także naszego Sanktuarium. Mając na uwadze potrzeby duszpasterskie Archidiecezji Krakowskiej Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski z dniem 1 lipca br. zwalnia Księdza Kanonika Aleksandra Wójtowicza z funkcji zastępcy rektora Rektoratu Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach i mianuje proboszczem parafii Przemienienia Pańskiego w Libiążu. Księdzu Aleksandrowi wyrażamy wielką wdzięczność za 13 lat gorliwej i pełnej oddania pracy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i życzymy, aby Jezus Miłosierny błogosławił w wypełnianiu powierzonych zadań proboszczowskich a Apostołowie Miłosierdzia wypraszali potrzebne łaski. Za posługę Księdza Aleksandra w naszym Sanktuarium będziemy dziękować dziś w czasie Godziny Miłosierdzia i Mszy świętej o godz. 15:20.

• Zachęcamy do nawiedzenia Kaplicy Klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego i grób św. Siostry Faustyny oraz Kaplicy Wieczystej Adoracji, a także kaplic w dolnej części Bazyliki. W dolnej Bazylice można także obejrzeć wystawę fotograficzną „Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia”.

• W Domu Duszpasterskim znajduje się restauracja, w której można się posilić na czas dalszego pielgrzymowania.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary przesłane na konto, złożone na tacę, do skarbon, a także za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!” i modlimy się w Waszej intencji, szczególnie w każdy piątek o godz. 15:20.

• W związku z ostatnimi ulewami i zniszczeniami, jakie one spowodowały w dobytku licznych wiernych naszej Archidiecezji Arcybiskup Metropolita Krakowski polecił, aby w duchu solidarności z potrzebującymi w niedzielę, 5 lipca we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej została przeprowadzona zbiórka ofiar na rzecz poszkodowanych. Ofiary na ten cel będzie można złożyć do skarbony w przedsionku Bazyliki.

• Niech Boże błogosławieństwo umocni nas na wakacyjnych drogach głoszenia miłosierdzia słowem, czynem i modlitwą.