TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

W sobotę – 25 lipca 2020 roku, w liturgiczne wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących – w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego. Hasłem spotkania są słowa: „Wierni Bogu i Ojczyźnie w służbie człowiekowi”.

Jak podkreśla Henryk Dziedzic, jeden z organizatorów pielgrzymki, corocznie jest ona organizowana w czasie wakacji. - Wiemy, że jest to bardzo trudny czas, kiedy często brakuje w szpitalach krwi. W tym szczególnym miejscu organizujemy więc akcję oddawania krwi – to jest nasz uczynek miłosierdzia względem bliźnich. Nie od dziś wiemy, że krew to życie, coś najcenniejszego, czego nie kupi się za żadne pieniądze – podkreśla.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 9. Wówczas to na teren Sanktuarium przyjedzie „krwiobus”. Wszyscy chętni – oczywiście po zweryfikowaniu stanu zdrowia – będą mogli oddać krew do godz. 14. Dla każdego oddającego krew, organizatorzy przygotowali niespodziankę.

W samo południe w Bazylice Bożego Miłosierdzia zostanie odprawiona Msza święta. Pielgrzymka zakończy się modlitwą w Godzinie Miłosierdzia.

- Zapraszamy wszystkich dawców krwi, szpiku, ich rodziny, ale także wszystkich, którzy chcą modlić się w naszej intencji. Niech to będzie nie tylko nasze dziękczynienie za tych, którzy dzielą się darem swojej krwi, ale także prośba o nowych dawców – mówi Dziedzic.

Organizatorami pielgrzymki są: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach oraz Akademicki Klub Honorowych Dawców Krwi przy AGH.

Małgorzata Pabis


Pobierz plakat w wersji do druku