TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

 • Dziś przypada wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
 • Przypominamy, że zgodnie z dekretem Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego przestała obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej. Aktualnie dyspensa jest udzielona dla następujących grup wiernych: osoby w wieku 65 lat i więcej, osoby z objawami infekcji, osoby, które czują obawę przed zarażeniem.
  W kościołach i kaplicach należy przestrzegać obowiązku zakrywania ust i nosa oraz stosować się do zaleceń sanitarnych. Spowiedź w naszej Bazylice odbywa się w konfesjonałach. Prosimy, aby podchodząc do konfesjonału dokonać dezynfekcji.
 • Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są odprawiane w Kaplicy Klasztornej o godz. 1900, a w niedziele i święta o godz. 1830.
 • W środę (17.06) – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 • W piątek (19.06) – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Sanktuarium św. Jana Pawła II przez TVP Kraków o godz. 1700. Suma odpustowa w kościele parafialnym Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łagiewnikach o godz. 1800. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • W sobotę (20.06) – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Z racji III soboty miesiąca podczas Mszy św. o 1520 będziemy się modlić w intencji misyjnego dzieła Kościoła.
 • Zachęcamy do nawiedzenia Kaplicy Klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego i grób św. Siostry Faustyny, Kaplicy Wieczystej Adoracji oraz kaplic w dolnej części Bazyliki. W dolnej Bazylice można także obejrzeć wystawę fotograficzną „Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia”.
 • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary przesłane na konto, złożone na tacę, do skarbon, a także za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!” i modlimy się w Waszej intencji, szczególnie w każdy piątek o godz. 1520.
 • Pocztówki z wizerunkiem naszej Bazyliki i tekstem aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu można nabyć w przedsionku. W Domu Duszpasterskim jest już czynna restauracja, gdzie można się posilić na czas dalszego pielgrzymowania.
 • Niech w codziennej drodze przemiany naszych serc i czynienia ich na wzór serca Jezusowego towarzyszy nam Boże błogosławieństwo.