TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• W archidiecezji krakowskiej kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
W liturgii przypada wspomnienie błogosławionych Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, męczenników franciszkańskich z Peru.
Dziś swoje imieniny obchodzi ks. Zbigniew Bielas, kustosz naszego Sanktuarium. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

• Dzisiaj przeżywamy 23. rocznicę I pielgrzymki Jana Pawła II do Łagiewnik. Mszy świętej o godz. 15:20 w Bazylice będzie przewodniczył Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz.
Po Mszy świętej w dolnej Bazylice nastąpi uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej „Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia”.

• Zgodnie z dekretem Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego z dnia 28 maja br. przestała obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej. Aktualnie dyspensa jest udzielona dla następujących grup wiernych: osoby w wieku 65 lat i więcej, osoby z objawami infekcji, osoby, które czują obawę przed zarażeniem.
W kościołach i kaplicach należy przestrzegać obowiązku zakrywania ust i nosa oraz stosować się do zaleceń sanitarnych. Spowiedź w naszej Bazylice odbywa się już w konfesjonałach. Prosimy, aby podchodząc do konfesjonału dokonać dezynfekcji.

• Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są odprawiane w Kaplicy Klasztornej o godz. 19:00, a w niedziele i święta o godz. 18:30.

• W poniedziałek (08.06) – wspomnienie św. Jadwigi, królowej.

• W czwartek (11.06) - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało), święto obowiązkowe. Msze święte w naszym Sanktuarium będą jak w każdą niedzielę. Procesję eucharystyczną odprawimy po Mszy świętej o 15:20 i przejdziemy z Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie od Bazyliki do Kaplicy Klasztornej.

• W piątek (12.06) – wspomnienie 108 męczenników czasu II wojny światowej: bł. Piotra Dańkowskiego i Towarzyszy. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka w Bazylice o 18:00.

• W sobotę (13.06) – wspomnienie św. Antoniego, kapłana i doktora Kościoła. Z racji II soboty miesiąca obrońców życia zapraszamy do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia oraz Mszę świętą o godz. 15:20 sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia.
W czasie Mszy świętej będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary przesłane na konto, złożone na tacę, do skarbon, a także za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!” i modlimy się w Waszej intencji, szczególnie w każdy piątek o godz. 15:20.

• Pocztówki z wizerunkiem naszej Bazyliki i tekstem aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu można nabyć w przedsionku. W Domu Duszpasterskim jest już czynna restauracja, gdzie można się posilić na czas dalszego pielgrzymowania.

• Niech Bóg w Trójcy Jedyny umocni nas swoim błogosławieństwem.