TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• W dzisiejszą uroczystość prosimy, aby Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy. Za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny. Dziś przypada również święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

• Od 30 maja w kościołach nie ma już limitów dotyczących liczby wiernych uczestniczących w Mszach świętych i nabożeństwach. Zgodnie z dekretem Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego z dnia 28 maja br. przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej. Aktualnie dyspensa jest udzielona dla następujących grup wiernych: osoby w wieku 65 lat i więcej, osoby z objawami infekcji, osoby, które czują obawę przed zarażeniem. W kościołach i kaplicach należy przestrzegać obowiązku zakrywania ust i nosa oraz stosować się do zaleceń sanitarnych. Spowiedź w dniu dzisiejszym odbywa się w kaplicach w dolnej Bazylice, w ciągu tygodnia będziemy spowiadać w konfesjonałach w górnej Bazylice.

• W czerwcu nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będą odprawiane w Kaplicy Klasztornej o godz. 19:00 , a w niedziele i święta o godz. 18:30.

• W poniedziałek (01.06) - święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

• We wtorek (02.06) w ramach Apostolatu Ratunku Konającym modlitwa przed Najświętszym Sakramentem od godz. 1730. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych w Bazylice o godz. 18:00.

• W środę (03.06) - wspomnienie świętych męczenników z Ugandy Karola Lwangi i Towarzyszy.

• W czwartek (04.06) - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (05.06) - Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kaplicy Klasztornej o godz. 19:00.

• W sobotę (06.06) odbędzie się III Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Mszy świętej o godz. 12:00 w Bazylice będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Jan Zając. Szczegółowy program pielgrzymki na plakatach przy wejściu oraz na naszej stronie internetowej. Z racji I soboty miesiąca Msza święta w Bazylice połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o 18:00.

• W przyszłą niedzielę (07.06) przypada 23. rocznica I pielgrzymki Jana Pawła II do Łagiewnik. Mszy świętej o godz. 15:20 będzie przewodniczył Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz. Po Mszy świętej nastąpi otwarcie wystawy fotograficznej „Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia”.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary przesłane na konto, złożone na tacę, do skarbon, a także za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!” i modlimy się w Waszej intencji, szczególnie w każdy piątek o godz. 15:20.

• Pocztówki z wizerunkiem naszej Bazyliki i tekstem aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu można nabyć w przedsionku. W Domu Duszpasterskim jest już czynna restauracja, gdzie można się posilić na czas dalszego pielgrzymowania.

• Niech Duch Święty umacnia nas swoimi darami i owocami na drodze głoszenia Ewangelii.