TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Przeżywając uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego uświadamiamy sobie, że celem naszej ziemskiej pielgrzymki jest niebo i przebywanie z Bogiem w wieczności.
  • Przypominamy, że od 17 maja obowiązują nowe zasady dotyczące liczby wiernych uczestniczących w Mszach świętych i nabożeństwach – jedna osoba na 10 metrów kwadratowych powierzchni kościoła. Spowiedź w dalszym ciągu odbywa się w kaplicach w dolnej Bazylice. Wierni gromadzący się w kościołach na sprawowaniu liturgii i poza nią są nadal zobowiązani do zakrywania ust i nosa oraz zachowania odpowiednich odległości między poszczególnymi osobami.
  • Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny są odprawiane w Bazylice codziennie o 1730 natomiast w Kaplicy Klasztornej o 1900 a w niedziele i święta o 1830.
  • We wtorek (26.05) – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. Wdzięczną modlitwą otoczmy w tym dniu nasze Mamy wypraszając żyjącym potrzebne łaski, a dla zmarłych - Boże Miłosierdzie i wieczną radość.
  • W piątek (29.05) – Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej  przez TVP Kraków o godz. 1700.
  • W sobotę (30.05) w katedrze na Wawelu święcenia kapłańskie przyjmie 10 diakonów naszej Archidiecezji. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.
  • W sobotę, 30 maja - w Wigilię Zesłania Ducha Świętego w naszej Bazylice odbędzie się czuwanie modlitewne, które poprowadzą Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. Czuwanie rozpocznie się o godz. 2100 konferencją, którą wygłosi Krzysztof Kowal MS, a zakończy je Msza święta sprawowana o północy.
  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary przesłane na konto, złożone na tacę, do skarbon, a także za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!” i modlimy się w Waszej intencji, szczególnie w każdy piątek o godz. 1520.
  • Pocztówki z wizerunkiem naszej Bazyliki i tekstem aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu można nabyć w przedsionku. W Domu Duszpasterskim znajduje się restauracja, gdzie można się posilić na czas dalszego pielgrzymowania.
  • Przed 14 laty, 27 maja 2006 roku podczas spotkania z chorymi w naszej Bazylice papież Benedykt XVI mówił, że ręce ludzi, którzy im pomagają w imię miłosierdzia, stają się przedłużeniem Bożych dłoni. Niech te słowa będą zachętą do praktykowania miłości bliźniego każdego dnia.