TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

 • Od dziś obowiązują nowe zasady dotyczące liczby wiernych uczestniczących w Mszach świętych i nabożeństwach – jedna osoba na 10 metrów kwadratowych powierzchni kościoła. Spowiedź w dalszym ciągu odbywa się w kaplicach w dolnej Bazylice. Wierni gromadzący się w kościołach na sprawowaniu liturgii i poza nią są nadal zobowiązani do zakrywania ust i nosa. Przypominamy również o konieczności zachowania odpowiednich odległości między poszczególnymi osobami.

 • Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny są odprawiane w Bazylice codziennie o 1730 natomiast w Kaplicy Klasztornej o 1900 a w niedziele i święta o 1830.

 • W poniedziałek, wtorek i środę - dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

 • W poniedziałek (18.05) przypada 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II.
  W tym dniu o godz. 700 papież Franciszek odprawi Mszę świętą przy jego grobie w Bazylice św. Piotra /transmisja w TVP1/ a o godz. 2000 wygłosi słowo do Polaków /transmisja w TVP1 i na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej/. Natomiast o godz. 1700 w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego /transmisja w TVP3/.

 • Z okazji jubileuszu 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II Sanktuarium Bożego Miłosierdzia podjęło również kilka inicjatyw. Razem z Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej przygotowaliśmy cykl czterech filmów pod wspólnym tytułem „Pokój Wam!”. Pierwszy z nich będzie można obejrzeć na stronie internetowej www.milosierdzie.pl w poniedziałek, 18 maja od godz. 900. Ponadto 7 czerwca br., w 23. rocznicę I pielgrzymki Jana Pawła II do Łagiewnik planujemy otwarcie wystawy fotograficznej Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia, a w październiku - sympozjum naukowe poświęcone encyklice o Bożym Miłosierdziu Dives in Misericordia. Przypominamy, że od 1 listopada 2019 r. trwa modlitwa dziękczynna za dar św. Jana Pawła II oraz w intencji Ojczyzny - przed Mszą świętą o 1800 w Bazylice odmawiamy dziesiątek Różańca i litanię do św. Jana Pawła II.

 • Od poniedziałku, 18 maja codziennie o godz. 1500 z Kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Siostry Faustyny będzie transmitowana przez TVP3 w paśmie ogólnopolskim modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Przypominamy, że zgodnie z dekretem Penitencjarii Apostolskiej z 2002 r. za odmówienie Koronki przed Najświętszym Sakramentem w kościele lub kaplicy można uzyskać odpust zupełny, a „jeżeli wierni z powodu choroby (lub innej słusznej racji) nie będą mogli wyjść z domu, ale odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym, to pod zwykłymi warunkami również zyskują odpust zupełny”.

 • W piątek (22.05) – wspomnienie św. Rity. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Sanktuarium św. Jana Pawła II  przez TVP Kraków o godz. 1700.

 • W przyszłą niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji IV niedzieli miesiąca na Mszy świętej o godz. 1200 będzie obrzęd błogosławieństwa rodzin.

 • W związku z impregnacją kamiennych schodów główne wejście do Kaplicy Klasztornej będzie nieczynne od poniedziałku do piątku – prosimy o korzystanie z bocznego wejścia pod wieżą.

 • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary przesłane na konto, złożone na tacę, do skarbon, a także za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!” i modlimy się w Waszej intencji, szczególnie w każdy piątek o godz. 1520.

 • Niech wstawiennictwo św. Jana Pawła II, Papieża Bożego Miłosierdzia wyprasza nam potrzebne łaski i pomaga być świadkami miłosierdzia.