TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

W poniedziałek 18 maja 2020 roku – w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II – Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach podaruje Dostojnemu Jubilatowi szczególny dar – cykl czterech filmów pod wspólnym tytułem „Pokój Wam!”. Dokument prezentuje duchową drogę św. Jana Pawła II, który rozważając mękę i śmierć Chrystusa, od pustego grobu prowadzi ludzkość do Bożego Miłosierdzia.

Pierwszy film, który będzie można oglądnąć w mediach społecznościowych obu sanktuariów już w poniedziałek o godz. 9 nosi tytuł: „Przedziwna rzecz te dróżki”. O. Konrad Cholewa, kustosz z Kalwarii Zebrzydowskiej i ks. Zbigniew Bielas, kustosz z Łagiewnik – opowiadają o duchowej drodze Karola Wojtyły. - Na tych przedziwnych dróżkach – dróżkach kalwaryjskich i drogach miłosierdzia – kształtowało się kapłańskie powołanie młodego Karola Wojtyły – mówi ks. Bielas, a o. Cholewa dopowiada: - Na kalwaryjskich dróżkach przeplatają się drogi naszego codziennego życia z tymi drogami Bożymi i to Karol Wojtyła doskonale wiedział. Skoro wrócił do tego wędrowania po kalwaryjskich dróżkach już jako papież, to na pewno te kalwaryjskie dróżki, to co wyniósł w swoim sercu z tego miejsca, zostało w Jego sercu na zawsze.

Wypowiedzi kustoszów zostały zilustrowane pięknymi zdjęciami prezentującymi oba sanktuaria, które były tak bliskie św. Janowi Pawłowi II.

Kolejne części cyklu będą publikowane: 18 czerwca, 18 lipca i 18 sierpnia.