TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Carson Kissel z Cincinnati w USA, trzynastoletni chłopiec, który cierpi na pęcherzowe oddzielanie się naskórka, każdego dnia na Facebooku odmawia Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Za jej odmawianie można uzyskać odpust zupełny.

Świadectwa Carsona można wysłuchać na filmie opublikowanym przez katolicką telewizję EWTN. Chłopiec mówi w nim, że urodził się chory – jego skóra jest wyjątkowo krucha. - Brakuje mi kolagenu siódmego – mówi i obrazowo tłumaczy na czym polega jego problem: - Wyobraź sobie, że trawa wrasta w ziemię i brakuje jej korzeni. Bez nich od razu usycha. To samo dzieje się z moją skórą. Niewielka siła tarcia może sprawić, że skóra odrywa się. Nazywają to skórą motyla, ponieważ jest delikatna jak skrzydła motyla – mówi.

Carson nie może się huśtać, nie może nawet podrapać się po plecach, czy bawić się ze swoimi braćmi. - Najgorsza jest kąpiel - zdejmowanie i ponowne zakładanie opatrunków jest okropnie bolesne – wyznaje.

Carson pomimo silnego bólu zawsze uśmiecha się. Swoje cierpienia stara się ofiarowywać Panu Bogu. Codziennie się modli Koronką do Bożego Miłosierdzia. Z każdym dniem dołącza do niego coraz więcej osób – obecnie jest to już około 60 000 osób.

Odpust zupełny

12 stycznia 2002 roku Penitencjaria Apostolska wydała dekret dotyczący odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia:

„Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (mianowicie sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego) udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum.

Jeżeli zaś ci wierni z powodu choroby (lub innej słusznej racji) nie będą mogli wyjść z domu, ale odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym, to pod zwykłymi warunkami również zyskują odpust zupełny, z zachowaniem przepisów co do 'mających przeszkodę', zawartych w normach 24 i 25 'Wykazu odpustów' ('Enchiridii Indulgentiarum')” - czytamy w dokumencie.

mp