TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

 • Pan Jezus przypomina w dzisiejszej Ewangelii, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem. Zawierzmy Mu wszystkie sprawy naszej codzienności.

 • Przypominamy, że od 20 kwietnia Msze święte i nabożeństwa w Bazylice są odprawiane z udziałem większej liczby wiernych, zgodnie z obowiązującymi od tego dnia zasadami. Spowiedź w dalszym ciągu odbywa się w kaplicach w dolnej Bazylice. Wierni gromadzący się na sprawowaniu liturgii i poza nią są zobowiązani do zakrywania ust i nosa. Należy również zachować odpowiednie odległości między poszczególnymi osobami.

 • Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny są odprawiane w Bazylice codziennie o 1730 natomiast w Kaplicy Klasztornej o 1900 a w niedziele i święta o 1830.

 • W środę (13.05) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy, 39. rocznica zamachu na życie św. Jana Pawła II.

 • W czwartek (14.05) – święto św. Macieja, Apostoła.

 • Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego w imieniu Ojca Świętego Franciszka skierowała do Episkopatów całego świata prośbę, by czwartek, 14 maja 2020 roku uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. W te duchowe praktyki włączą się także – według własnej wiary i tradycji – przedstawiciele innych religii. Arcybiskup Metropolita Krakowski zachęca wszystkich – duchownych i świeckich do podjęcia modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji ustania epidemii.
 • W piątek (15.05) - Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji III piątku miesiąca Msza święta do Miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny, całego świata i ofiarodawców w Kaplicy Klasztornej o godz. 1700. Msza święta dla chorych transmitowana z Sanktuarium św. Jana Pawła II przez TVP Kraków o godz. 1700.

 • W sobotę (16.05) - święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski. Z racji III soboty miesiąca podczas Mszy św. o 1520 będziemy się modlić w intencji misyjnego dzieła Kościoła.

 • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary przesłane na konto, złożone na tacę, do skarbon, a także za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki wspierają w tym trudnym czasie nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!” i modlimy się w Waszej intencji, szczególnie w każdy piątek o godz. 1520.

 • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia na stolikach za ławkami z tyłu Bazyliki, przy świecznikach ze świecami wotywnymi, Woda z Łagiewnik - przy filarach przed wyjściem głównym z Bazyliki. Pocztówki z wizerunkiem naszej Bazyliki i tekstem Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu można nabyć w przedsionku Bazyliki.

 • Niech Maryja, którą wychwalamy w tym miesiącu słowami Litanii Loretańskiej wyprasza nam potrzebne łaski, byśmy wypełniali przykazanie miłości Boga i bliźniego przez konkretne czyny, dobre słowo oraz wytrwałą modlitwę.