TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

 • W czwartą Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza obchodzimy już po raz 57. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W orędziu na ten dzień papież Franciszek napisał: „Pan wie, że fundamentalna decyzja życiowa – taka, jak zawarcie małżeństwa lub poświęcenie się w sposób szczególny Jego służbie – wymaga odwagi. On zna pytania, wątpliwości i trudności, które wstrząsają łodzią naszego serca, i dlatego zapewnia nas: „Nie bój się, jestem z tobą!”.

 • Przypominamy, że od 20 kwietnia Msze święte i nabożeństwa w Bazylice są odprawiane z udziałem większej liczby wiernych, zgodnie z obowiązującymi od tego dnia zasadami. Spowiedź w dalszym ciągu odbywa się w kaplicach w dolnej Bazylice. Wierni gromadzący się na sprawowaniu liturgii i poza nią są zobowiązani do zakrywania ust i nosa. Należy również zachować odpowiednie odległości między poszczególnymi osobami.

 • Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny są odprawiane w Bazylice codziennie o 1730 natomiast w Kaplicy Klasztornej o 1900 a w niedziele i święta o 1830.

 • W poniedziałek (04.05) - święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa.

 • We wtorek (05.05) – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana. Apostolat Ratunku Konającym zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w ramach nabożeństwa majowego o 1730. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych w Bazylice o 1800.

 • W środę (06.05) - święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

 • W piątek (08.05) - uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. To dzień imienin Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, a także Kapłanów posługujących w naszej Bazylice: Księdza Kanonika Stanisława Bąka i Księdza Kanonika Stanisława Tylki - polecajmy ich opiece Jezusa Miłosiernego, prosząc o potrzebne łaski. Otoczmy również modlitwą diakonów, którzy przyjmą święcenia w katedrze na Wawelu. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka w Bazylice o 1800. Na modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem zapraszamy wyjątkowo przed Mszą świętą, w ramach nabożeństwa majowego o 1730.

 • W sobotę (09.05) z racji II soboty miesiąca w Bazylice Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta o 1520 w intencji obrony i szacunku dla ludzkiego życia. W czasie Mszy świętej będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 • W związku z koniecznością przeprowadzenia prac związanych z impregnacją kamiennych schodów główne wejście do Kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Siostry Faustyny będzie nieczynne – prosimy o korzystanie z bocznego wejścia pod wieżą.

 • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary przesłane na konto, złożone na tacę, do skarbon, a także za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki wspierają w tym trudnym czasie nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!” i modlimy się w Waszej intencji, szczególnie w każdy piątek o godz. 1520.

 • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia na stolikach za ławkami z tyłu Bazyliki, przy świecznikach ze świecami wotywnymi, Woda z Łagiewnik - przy filarach przed wyjściem głównym z Bazyliki. Pocztówki z wizerunkiem naszej Bazyliki i tekstem Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu można nabyć w przedsionku Bazyliki.

 • Niech Pan Jezus Dobry Pasterz umacnia nas na drodze realizacji życiowego powołania.