TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Dziś rozpoczynamy XII Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego” (por. J 6,35-36).

• Dzisiaj dodatkowa Msza święta w Bazylice o godz. 16:30.

• Od 20 kwietnia Msze święte i nabożeństwa w Bazylice są odprawiane z udziałem większej liczby wiernych, zgodnie z obowiązującymi od tego dnia zasadami – jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni kościoła. Spowiedź w dalszym ciągu odbywa się w kaplicach w dolnej Bazylice. W Kaplicy Wieczystej Adoracji może przebywać jednocześnie pięć osób. Osoby przychodzące na adorację prosimy, by po krótkiej modlitwie, w duchu miłości bliźniego, udostępniały miejsce dla innych. Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem wierni gromadzący się w kościołach na sprawowaniu liturgii i poza nią są zobowiązani do zasłaniania ust i nosa. Nie dotyczy to duchownych sprawujących kult religijny. Przypominamy również o konieczności zachowania odpowiednich odległości między poszczególnymi osobami. Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do zaleceń Służby Porządkowej Sanktuarium.

• Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania oraz przeżycia tegorocznego, wyjątkowego Święta Miłosierdzia. Dziękujemy kapłanom, spowiednikom, Siostrom ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, klerykom Wyższego Seminarium Duchownego, służbie liturgicznej i kościelnej, scholi, służbom porządkowym, pracownikom Sanktuarium, mediom, wszystkim, którzy łączyli się z nami duchowo dzięki transmisjom telewizyjnym i internetowym. Przepraszamy za utrudnienia wynikające ze stanu epidemii. Ufamy, że te niedogodności wzmocnią w nas nadzieję, którą pokładamy w Miłosierdziu Bożym.

• W poniedziałek (27.04) będziemy wspominać 6. rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II.

• We wtorek (28.04) – wspomnienie bł. Hanny Chrzanowskiej

• W środę (29.04) - święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. W tym dniu rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

• W czwartek (30.04) przypada 20. rocznica kanonizacji św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Jan Paweł II mówił wtedy na Placu św. Piotra w Rzymie: Kanonizacja Siostry Faustyny ma szczególną wymowę. Poprzez tę kanonizację pragnę dziś przekazać orędzie miłosierdzia nowemu tysiącleciu. Przekazuję je wszystkim ludziom, aby uczyli się coraz pełniej poznawać prawdziwe oblicze Boga i prawdziwe oblicze człowieka.

• Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny będą odprawiane od piątku, przez cały miesiąc maj w Bazylice codziennie o godz. 17:30 natomiast w Kaplicy Klasztornej o godz. 19:00 a w I piątek oraz w niedziele i święta o godz. 18:30.

• W piątek (1.05) - wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Godzina Miłosierdzia i Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji I piątku Msza święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kaplicy Klasztornej o godz. 19:00. Arcybiskup Metropolita Krakowski udzielił na ten dzień dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• W sobotę (02.05) będziemy obchodzić przeniesioną z niedzieli, 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny.
Na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, watykańska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów udzieliła zgody, aby w 2020 roku uroczystość Królowej Polski, która zbiega się z IV Niedzielą Wielkanocną mogła być obchodzona w przeddzień, czyli 2 maja. Msze święte w tym dniu w naszym Sanktuarium będą w porządku niedzielnym. Z racji I soboty miesiąca Msza święta w Bazylice połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 18:00.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary przesłane na konto, złożone na tacę, do skarbon, a także za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki wspierają w tym trudnym czasie nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!” i modlimy się w Waszej intencji, szczególnie w każdy piątek podczas Godziny Miłosierdzia i Mszy świętej o godz. 15:20.

• Balsam Miłosierdzia jest do nabycia na stolikach za ławkami z tyłu Bazyliki, przy świecznikach ze świecami wotywnymi, Woda z Łagiewnik - przy filarach przed wyjściem głównym z Bazyliki. Pocztówki z wizerunkiem naszej Bazyliki i tekstem aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu można nabyć w przedsionku Bazyliki.

• Niech światło Bożego Miłosierdzia rozjaśnia nasze drogi, abyśmy wpatrując się w oblicze zmartwychwstałego Chrystusa, powtarzali wraz z Siostrą Faustyną, darem Boga dla naszej epoki, modlitwę ufnego zawierzenia i mówili z niezłomną nadzieją: „Jezu, ufam Tobie”.