• Święto Miłosierdzia jest wydarzeniem, które gromadziło w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia rzesze wiernych. W tym roku zachęcamy wszystkich do duchowej łączności z nami. Prosimy również o zastosowanie się do zasad obowiązujących w stanie epidemii i przeżywanie Święta Miłosierdzia poprzez transmisje telewizyjne, radiowe i internetowe oraz wzbudzenie aktu żalu doskonałego i przyjęcie Komunii świętej duchowej.

• Dzisiaj możemy uprosić wiele łask dla Kościoła i świata. Zapewnił nas o tym sam Jezus, mówiąc do św. Faustyny: Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego /Dz. 699/.

• Msze święte w Niedzielę Miłosierdzia w Bazylice o godz. 6:00, 8:00, 10:00, 12:30, 16:00 oraz 18:00; w Kaplicy Klasztornej o godz. 7:00, 8:30, 12:00 /w języku angielskim/, 13:00 /w języku hiszpańskim/ i 19:00. O 15:00 w Bazylice - Godzina Miłosierdzia transmitowana przez TV TRWAM. Wszystkie Msze święte i nabożeństwa z Bazyliki będą transmitowane przez internetowe Radio i Telewizję Miłosierdzie na stronie www.milosierdzie.pl. Msze święte z Kaplicy Klasztornej będą transmitowane na stronie www.faustyna.pl

• W dniu dzisiejszym rozpoczyna się 76. Tydzień Miłosierdzia.

• Od poniedziałku, 20 kwietnia Msze święte w Bazylice górnej będą odprawiane w dotychczasowym porządku, zgodnie z obowiązującymi od tego dnia zasadami dotyczącymi liczby uczestników. Spowiedź w tym tygodniu będzie w dalszym ciągu w kaplicach w dolnej Bazylice. W Kaplicy Wieczystej Adoracji może przebywać ograniczona ilość osób. Osoby przychodzące na adorację prosimy, by po krótkiej modlitwie, w duchu miłości bliźniego, udostępniały miejsce dla innych. Prosimy również o stosowanie się do zaleceń Służb Porządkowych Sanktuarium. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki. Z tego obowiązku wyłączeni są duchowni sprawujący „kult religijny, w tym czynności lub obrzędy religijne, podczas jego sprawowania”.

• W czwartek (23.04) - uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.

• W piątek (24.04) – wspomnienie św. Jerzego, męczennika. Wdzięczną modlitwą otoczmy ks. Jerzego Leśkę z okazji imienin, prosząc dla niego o zdrowie i potrzebne łaski. Godzina Miłosierdzia i Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu.

• W sobotę (25.04) - święto św. Marka Ewangelisty. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji naszego Księdza Arcybiskupa, któremu patronuje św. Marek. Polecajmy jego posługę szczególnej opiece Jezusa Miłosiernego wypraszając potrzebne łaski

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary składane na konto wspierają w tym trudnym czasie nasze Sanktuarium. Wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców ogarniamy modlitwą codziennie, a szczególnie w każdy piątek podczas Godziny Miłosierdzia i Mszy świętej sprawowanej o godzinie 15:20.

• Niech Święto Miłosierdzia ożywi naszą wiarę i umocni do głoszenia miłosierdzia słowem, czynem i modlitwą.