TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Święto Miłosierdzia jest wydarzeniem, które gromadzi w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach rzesze wiernych. W tym roku ze względu na trwający na całym świecie stan epidemii zachęcamy wszystkich wiernych do duchowej łączności z nami. Prosimy również o zastosowanie się do zasad obowiązujących w stanie epidemii i przeżywanie Święta Miłosierdzia poprzez łączność telewizyjną, radiową i internetową oraz wzbudzenie aktu żalu doskonałego i przyjęcie Komunii świętej duchowej.

1. Ze względu na obowiązujące ograniczenia dotyczące zgromadzeń religijnych oraz w trosce o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, zapraszamy do uczestnictwa w Święcie Miłosierdzia dzięki przekazowi medialnemu:

• W sobotę 18.04.2020 r. o godz. 22.25 w TVP 3 (pasmo ogólnopolskie) - nabożeństwo Droga Miłosierdzia z naszej Bazyliki.

• W niedzielę 19.04.2020 r. o godz. 10.00 w TVP1 i TVP POLONIA - Msza święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego.

• Msze święte w Niedzielę Miłosierdzia będą odprawiane w Bazylice o godz. 6.00, 8.00, 10.00, 12.30, 16.00 oraz 18.00; w Kaplicy Klasztornej o godz. 19.00. O 15.00 w Bazylice - Godzina Miłosierdzia transmitowana przez TV TRWAM. Wszystkie Msze święte i nabożeństwa z Bazyliki będą transmitowane przez internetowe Radio i Telewizję Miłosierdzie na stronie www.milosierdzie.pl. Msza święta z Kaplicy Klasztornej będzie transmitowana na stronie www.faustyna.pl

2. W czasie Mszy świętych i nabożeństw w Bazylice może przebywać jedynie 5 osób, więc możliwy będzie udział w liturgii tylko kilku wiernych, w pierwszej kolejności tych, którzy mają zamówioną terminową intencję Mszy świętej.
Koncelebra w Święto Miłosierdzia będzie również bardzo ograniczona.

3. Prosimy, aby nie organizować pielgrzymek i wspólnych wyjazdów na tegoroczne Święto Miłosierdzia.
W tym roku nie będzie nocnego czuwania z udziałem wiernych.

4. Znakiem duchowej łączności z Pielgrzymami, którzy nie będą mogli w tym roku przybyć do Łagiewnik jest obrazek z Jezusem Miłosiernym oraz tekstem Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny: 122523311 w godz. 9.00 – 15.00.

5. Już dziś zapraszamy wszystkich do Łagiewnik na 23 sierpnia 2020 roku na Pielgrzymkę Czcicieli Bożego Miłosierdzia, która odbywa się od 2014 r. w niedzielę po rocznicy konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia i zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Ufamy, że będzie to nasze dziękczynienie Bożemu Miłosierdziu za przeżyte doświadczenie czasu obecnego.