TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Obrazek z Panem Jezusem Miłosiernym i Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu to znak duchowej łączności pomiędzy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, a Czcicielami Bożego Miłosierdzia, którzy co roku przybywali na łagiewnickie wzgórze.

Za kilka dni obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia. W tym roku, z powodu pandemii, Pielgrzymi nie zgromadzą się w Łagiewnikach. Chcemy jednak – poprzez różne znaki i inicjatywy – łączyć się we wspólnej modlitwie.

W środę, 1 kwietnia papież Franciszek w czasie audiencji generalnej zwrócił się do Polaków: W tych trudnych dniach, które przeżywamy, zachęcam was do zawierzenia siebie Bożemu Miłosierdziu i wstawiennictwu św. Jana Pawła,

W Bazylice Bożego Miłosierdzia na każdej Mszy św. odmawiamy Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, którego właśnie na tym miejscu 17 sierpnia 2002 r. dokonał św. Jan Paweł II. W obecnym czasie jego słowa brzmią szczególnie i wyjątkowo. Usłyszymy je także w najbliższą niedzielę podczas głównej Mszy świętej o godz. 10.00 transmitowanej w TVP1 i TVP POLONIA.

Szukając symbolicznego znaku duchowej łączności z Pielgrzymami, którzy w tym roku nie będą mogli przybyć do Łagiewnik postanowiliśmy przygotować okolicznościowy obrazek. Na jednej jego stronie znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego z podpisem „Jezu, ufam Tobie”. Siostra Faustyna zapisała w Dzienniczku słowa, które usłyszała od samego Jezusa: „Podaję ludziom naczynie, z którym mają przychodzić po łaski do źródła miłosierdzia. Tym naczyniem jest ten obraz z podpisem: Jezu, ufam Tobie”. (Dz. 327). A w innym miejscu: „Przez obraz ten udzielać będę wiele łask dla dusz, a przeto niech ma przystęp wszelka dusza do niego”. (Dz. 570)

Z drugiej strony obrazka znajduje się tekst Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. I zdjęcie przedstawiające prezbiterium Bazyliki, a w nim tabernakulum w kształcie kuli ziemskiej i czerwona lampka wskazująca na obecność Chrystusa pośród nas… Ufamy, że ten obrazek będzie piękną pamiątką duchowego udziału w tegorocznym Święcie Miłosierdzia.

Obrazek zostanie wysłany pocztą do każdego, kto zechce go otrzymać. Zamówienia można składać mailowo podając adres do wysyłki: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwoniąc w godzinach 9-15 na numer telefonu: tel. (+48) 12-252-33-11