TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

„Chrystus zmartwychwstał. Prawdziwie zmartwychwstał!” W imieniu wszystkich tworzących Wspólnotę Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach: Kapłanów, Sióstr Zakonnych ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz wszystkich Pracowników i Wolontariuszy zaangażowanych przy naszym Sanktuarium życzymy, aby blask prawdy o zmartwychwstaniu Bożego Syna rozświetlał wszelkie mroki codzienności, a wiara napełniała Wasze serca radością i pokojem.

• Dziś najważniejsze święto chrześcijańskie. Jednak z powodu ograniczeń związanych z epidemią wielu wiernych nie będzie dziś mogło uczestniczyć we Mszy świętej.
W aktualnej sytuacji korzystamy z dyspensy od uczestnictwa we Mszy świętej. W dolnej Bazylice w kaplicy św. Faustyny można przez cały dzień przyjąć Komunię świętą.
W jednej z kaplic jest także okazja do spowiedzi.

• Dziś o godz. 17:00 Nieszpory chrzcielne, które kończą Święte Triduum Paschalne.

• Jutro Poniedziałek Wielkanocny - Msze święte w porządku niedzielnym.

• Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia. Odprawiamy ją każdego dnia w Bazylice o godz. 15:00. Można w niej uczestniczyć poprzez transmisje na stronach www.milosierdzie.pl i www.faustyna.pl

• W związku z obowiązującym nadal ograniczeniem liczby uczestników Mszy świętych i nabożeństw do pięciu osób w Bazylice górnej są odprawiane Msze święte w dotychczasowym porządku, ale tylko z udziałem kilku osób, w pierwszej kolejności tych, które mają zamówioną terminową intencję Mszy świętej /z wyjątkiem Mszy świętych zbiorowych/.Wszystkie Msze święte, Godzina Miłosierdzia i inne nabożeństwa odprawiane w Bazylice górnej są transmitowane przez internetowe Radio i Telewizję Miłosierdzie na stronie www.milosierdzie.pl W kaplicach w dolnej Bazylice codziennie można skorzystać z sakramentu pokuty. Kaplica św. Faustyny w ciągu dnia jest udostępniona dla wiernych na modlitwę prywatną i można tam przyjąć Komunię świętą. Kaplica Wieczystej Adoracji czynna jest całą dobę. W kaplicy nie może przebywać jednocześnie więcej niż pięć osób. Osoby przychodzące na adorację prosimy, by po krótkiej modlitwie, w duchu miłości bliźniego, udostępniały miejsce dla innych. Przybywających do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przepraszamy za utrudnienia i prosimy o stosowanie się do zaleceń Służb Porządkowych.

• W piątek (17.04) - Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu.

Za tydzień będziemy przeżywać Święto Miłosierdzia. Ze względu na obowiązujące ograniczenia dotyczące zgromadzeń religijnych oraz w trosce o nasze zdrowie i bezpieczeństwo w tym roku wyjątkowo prosimy o uczestnictwo dzięki przekazowi medialnemu. W sobotę o godz. 22:25 w TVP3 w paśmie ogólnopolskim będzie Droga Miłosierdzia z naszej Bazyliki, w niedzielę o 10:00 w TVP1 i TVP POLONIA - Msza święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego.
O północy w Bazylice będzie odprawiona Msza święta, natomiast po Mszy świętej nie będzie już dalszego nocnego czuwania. Msze święte w Niedzielę Miłosierdzia będą odprawiane w Bazylice o godz. 6:00, 8:00, 10:00, 12:30, 16:00 oraz 18:00; w Kaplicy Klasztornej o godz. 19:00. Godzina Miłosierdzia prowadzona z Bazyliki o godz. 15:00. Wszystkie Msze święte i nabożeństwa z Bazyliki będą transmitowane przez internetowe Radio oraz Telewizję Miłosierdzie na stronie www.milosierdzie.pl Zdając sobie sprawę, że będzie to dla nas wszystkich trudne doświadczenie, bardzo prosimy Czcicieli Bożego Miłosierdzia o zastosowanie się do zasad obowiązujących w stanie epidemii i przeżywanie Święta Miłosierdzia przez transmisje telewizyjne i internetowe, wzbudzenie aktu żalu doskonałego, przyjęcie Komunii świętej duchowej.

• W związku z tym, że Pielgrzymi nie będą mogli wziąć bezpośredniego udziału w tegorocznym Święcie Miłosierdzia, w przededniu rozpoczęcia Nowenny do Miłosierdzia Bożego na naszej łagiewnickiej wieży umieściliśmy obraz Jezusa Miłosiernego, który znajdował się zawsze na ołtarzu polowym podczas Święta Miłosierdzia. To będzie taki szczególny znak łączności z Łagiewnikami w tym trudnym czasie, aby każdy mógł fizycznie lub duchowo spojrzeć na ten obraz miłosiernego Chrystusa, na Jego Serce promieniujące łaskami, i w głębi duszy usłyszeć to, co słyszała Siostra Faustyna: Nie lękaj się niczego, Ja jestem zawsze z Tobą (Dz. 613). A jeśli szczerym sercem odpowie „Jezu, ufam Tobie!", znajdzie ukojenie wszelkich niepokojów i lęków /por. Jan Paweł II, 7 czerwca 1997 r./.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary składane na konto wspierają w tym trudnym czasie nasze Sanktuarium. Wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców ogarniamy modlitwą codziennie, a szczególnie w każdy piątek podczas Godziny Miłosierdzia i Mszy świętej sprawowanej o godzinie 15:20.

• Niech pamięć o tajemnicy Wielkiej Nocy umacnia nadzieję i rozpala braterską miłość. Zmartwychwstały Chrystus niech wszystkim błogosławi!